Ексклюзиви
Понеділок, 25 квітня 2011 13:52

Реальні наслідки аварії на ЧАЕС будуть відомі до 2026 року

Реальні наслідки аварії на ЧАЕС будуть відомі до 2026 року

Реальні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС для популяцій людини будуть доступні для аналізу до 2025-2026 року, оскільки покоління, що потрапило під прямий вплив радіації, тільки почало заводити сім'ї і народжувати дітей.

Так вважають доктори сільськогосподарських наук, професори Валерій та Тетяна Глазко. У той же час вчені відзначають, що "спрямованість таких змін ми вже знаємо з дослідів із польовими мишами та коровами: позбавлення не тільки від менш стійких, але і від більш спеціалізованих і еволюційно просунутих варіантів".

Це підтверджують результати дослідів з вивчення впливу опромінення на різні види тварин, у тому числі на великих ссавців. Так, Альфа, Бета і Гамма, що народилися ще до аварії на ЧАЕС та померли в похилому, як для коров'ячого, віці, народили 28 телят. На кожну з них в середньому припадало по 0,9 теляти на рік. Сім із 15 їхніх дочок взагалі не дали потомства, а вісім мали сумарно 26 телят (на кожну дочку довелося по 0,4 теляти на рік). Тобто плодючість корів у другому поколінні знизилася у два рази.

Ще гіршими були справи з репродуктивними можливостями у другого покоління корів, завезених до експериментального господарства з Поліського. Тільки 7 (із 27) дали потомство, інші або взагалі його не мали, або воно було нежиттєздатним (телята гинули незабаром після народження, причому переважно самці).

Спостереження за кількома поколіннями різних видів тварин призвели до наступного висновку: вплив хронічного низькодозового іонізуючого опромінення негативно позначається на репродуктивній функції. Вчені підкреслюють, що наступні покоління повільно адаптуються у змінених умовах навколишнього середовища. За їхніми спостереженнями, потрібно як мінімум 30-35 поколінь, щоб вид міг пристосуватися до підвищеного радіаційного фону.Зараз ви читаєте новину «Реальні наслідки аварії на ЧАЕС будуть відомі до 2026 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 55997
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути