Кожен другий українець зіштовхувався з шахраями під час покупок в інтернеті, кожен сьомий — втратив кошти. Найбільше потерпають від онлайн-шахраїв мешканці Київської, Дніпропетровської та Харківської областей.
За останні пів року 45% опитаних українців стикалися зі спробами онлайн-шахрайства. Торік цей показник був удвічі менший — 22%. Найчастіше з початку 2021 року шахраї атакували жителів великих міст, за даними опитування OLX.
Спеціалісти називають найпопулярніші шахрайські схеми:
- продаж неіснуючих товарів з передоплатою – 54% випадків;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пропоную вам тихенько закрити єб...чок" - інтернет-магазин втрапив у гучний скандал
- фішингова атака, коли у месенджерах користувачам надсилали шкідливе посилання на підробну платіжну форму- 28%;
- надсилання фейкових скріншотів і квитанцій про сплату за товар - 11%;
- схема з підставним кур'єром: приїжджає таксист і шахрай-покупець переконує швидко віддати йому товар, обіцяє зарахувати кошти на рахунок продавця - 7% випадків.
Серед усіх покупців онлайн - 55% жінок та 45% чоловіків. Найчастіше це працюючі українці та люди з вищою освітою. Дохід тих, хто купує в інтернеті на 38% більший, ніж у тих, хто обирає звичний офлайн. Загалом в інтернеті покупки роблять приблизно 11 млн українців. Восени 2020-го від 5 до 20 покупок робив кожен другий. А у квітні-травні 2021 року - майже 60% людей. Найчастіше купували одяг, техніку та косметику.
Коментарі
1