Для європейських банків український ринок низькодохідний, високоризикований.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив економіст та фінансовий аналітик Ерік Найман, коментуючи вихід іноземного капіталу з країни.
"В Європі криза. Саме тому Європейський центральний банк наполягає на тому, щоби західні банки скорочували об'єм активних операцій. Європейські банкіри прийняли рішення, що для них Україна - складний ринок. Він для них низькодохідний, високоризикований, тому вони і йдуть. банки втратили гроші і оцінюють свою діяльність, судячи з минулого. Банкіри часто діють як стадо. У одного вийшло - і всі за ним побігли, у іншого не вийшло - всі побігли в іншу сторону. Бігають собі туди-сюди", - наголосив експерт.
Водночас, він наголосив, що банки повернуться: "Певно, коли закінчиться криза в Європі. А на це ще піде близько декількох років".
Окрім того, Найман додав: "Не варто очікувати низьких відсоткових ставок. Для тих, хто розміщує депозити буде вигода, а для тих, хто намагається взяти кредити, то навпаки. Все інше - технологічно. Варто сказати, що українські банкіри багато чого вже навчились, тому вони спроможні легко замінити європейських колег. Звичайно, що шкода від того, що вони йдуть. Проте це не критично, і це не проблема".
"Щодо банківської системи, то в наступному році не відбудеться істотних змін. Певно, відбуватиметься органічне зростання", - резюмував експерт.
Нагадаємо, з початку 2013 року з України пішло вже шість банків з іноземними капіталом. А з 2009 року - 17. Нещодавно Raiffeisen Bank International повідомив про плани з продажу своєї "дочки" - Райффайзен Банку Аваль.
Коментарі
1