На міжбанківському валютному ринку переважає попит на валюту. У Нацбанку пояснюють це ситуативними сезонними факторами. За словами заступника голови Національного банку Олега Чурія, дефіцит валюти зумовлений вихідним днем у Сполучених Штатах. Учора там відзначали День Мартіна Лютера Кінґа. Gazeta.ua зробила добірку, як регулятор пояснював подорожчання долара протягом року.
1. Курс долара розкачали відпочивальники і пенсіонери
Валютні коливання у січні минулого року пов'язували не тільки зі святковими днями у Сполучених Штатах. За словами голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, багато українців поїхали в цей час відпочивати і витрачали валюту зі своїх банківських карток. До них долучилися бюджетники і пенсіонери в Україні. Вони достроково отримали виплати перед Новим роком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Врятувати гривню: експерти дали поради Нацбанку
2. Вихідні у США
Через вихідні у Сполучених Штатах гривня девальвувала кілька разів за рік. Зокрема, у липні через День незалежності США, у жовтні - через День подяки, а також на католицьке Різдво.
3. Затяжні вихідні в Україні
У лютому торік падіння гривні у Нацбанку традиційно пояснили сезонним спадом ділової активності в січні.
"Сезонний спад ділової активності в січні викликав зниження надходжень валютної виручки в лютому", - прокоментував заступник голови НБУ Олег Чурій торік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар по 29 грн: що пишуть у соцмережах
4. Експортери і світові ринки
У серпні, на думку Нацбанку, курс валют розхитувало зниження валютної виручки від експортерів. Крім того, валютні коливання в Україні виникали через зниження цін на зерно і метал у світі. Такі ж пояснення регулятор давав і восени.
5. Загострення ситуації на Донбасі
Таке пояснення дав Нацбанк падінню курсу долара 31 серпня торік. Для його утримання регулятор тоді вперше за 5 місяців вийшов на аукціон. Продав 30 млн дол.
Коментарі