понеділок, 25 березня 2019 21:10

Як правильно шукати роботу: поради експертів

Як правильно шукати роботу: поради експертів
Диплом про вищу освіту не гарантує високооплачуваної роботи. Щоб бути затребуваним працівником, потрібно вдосконалювати знання і навички. Фото: Студвей

Найчастіше українці звільняються з роботи через низьку заробітну плату, відсутність перспектив кар'єрного росту, конфлікти з керівництвом і неможливість саморозвитку.

Водночас змінювати роботу не просто. Спочатку варто все обдумати, вирішити, чим хочете займатися далі. Краще дотримуватися спеціального плану, якщо задумали звільнятися і шукати нову роботу, пише Work.ua.

Візьміть відпустку

Насамперед потрібно змінити обстановку. Якщо на роботі все дратує, візьміть відпустку. За цей час зможете подумати про те, чим хочете займатися далі. Можливо вам взагалі не потрібно змінювати роботу. Єдине, чого потребуєте - це відпочинку.

Визначте мету

Проаналізуйте ринок праці. Порівняйте зарплати, які пропонують фахівцям у вашій галузі. Співставте особисті знання та навички з вимогами роботодавців. Тоді зрозумієте, на що можете розраховувати на новому місці роботи.

Подбайте про непорушні запаси

Не варто кидати роботу, якщо не маєте заощаджень. Адже працевлаштуватися швидко вдається не всім. А вам гарантовано знадобляться гроші, щоб купувати їжу, платити за житло, транспорт та комунальні. Порахуйте, скільки грошей потрібно, щоб протриматися місяць-два без роботи. Далі вирішуйте, чи готові до цього зараз.

Навчайтеся

Диплом про вищу освіту не гарантує високооплачуваної роботи. Вимоги ринку праці постійно змінюються. Щоб бути затребуваним працівником, потрібно вдосконалювати знання і навички. Запишіться на курси підвищення кваліфікації, відвідуйте тренінги чи семінари, читайте книги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефіцит кадрів: кого активно шукають на ринку праці

Складіть нове резюме

Не пишіть очевидних чи неправдивих фактів про себе. Крім того, не треба переписувати трудову книжку і вказувати всі компанії, де працювали. Краще акцентуйте на тому, чого досягли на кожному місці роботи. Згадайте, над якими проектами працювали. Щоб отримати роботу, особисті якості краще проілюструвати прикладами. Наведіть 2-3 факти про те, як вам вдалося домогтися гарних результатів.

Співбесіда

Рекрутери звертають увагу, де та на яких посадах працювала людина. Мають значення досягнення на попередньому місці роботи. Якщо вирішили змінити спеціальність, то будьте готові, що вас запитають про причини цього. Відповідайте коротко, але інформативно та впевнено. Переконайте роботодавця, що ваші минулі навички і кваліфікація допоможуть на новому місці роботи.

Порівняно з попередніми роками пришвидшився потік кадрів. Українці частіше змінюють роботу через невиплату чи затримку зарплати, хамське відношення керівництва, неграмотне управління персоналом, нестабільність компанії.

Зараз ви читаєте новину «Як правильно шукати роботу: поради експертів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути