17 липня 2014 року на сході України упав Боїнг 777 авіакомпанії Malaysia Airlines. Він виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура.
Трагедія сталася біля села Грабове Шахтарського району Донецької області. На борту знаходилися 298 осіб, усі загинули.
Літак збили ракетою "земля-повітря", запущеною російськими диверсантами або проросійськими терористами з території так званої ДНР.
У день катастрофи Боїнга 777 міністр оборони самопроголошеної ДНР Ігор Гіркін-Стрєлков повідомив у соцмережах, що ополченці збили літак. Бойовики і російські ЗМІ називали місце та час аварії, які точно збігалися з катастрофою малайзійського Боїнга. Всі вони ідентифікували збитий літак як український АН-26. Коли реальна картина прояснилася із соцмереж видалили усі публікації.
Росія висунула кілька версій, в який у всьому звинувачувала Україну. За однією з них, Боїнг збили реактивним винищувачем Міг-29. На підтвердження показали фейкове фото.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збитий Boeing: розкрився масштаб російської брехні
28 червня 2015 року голландські слідчі завершили роботи на місці падіння літака. А вже 15 липня оприлюднили на кількасот сторінок головні висновки щодо катастрофи. За їх даними літак збили проросійські бойовики з ракетного комплексу "Бук". У ніч на 17 липня його завезли в Україну тягачем Volvo, який бойовики забрали в одного з донецьких підприємств. У машині були четверо російських військовослужбовців.
Одразу після трагедії, вранці 18 липня комплекс перетнув кордон Росії. 19-21 липня "Бук" відправили у військовий табір на північному заході від міста Каменськ-Шахтинський Ростовської області. Потім комплекс привезли, зараз його справжнє місцезнаходження невідомо.
Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал щодо катастрофи Боїнга. Україна і більшість європейських держав підтримали. Єдина країна, яка виступає категорично проти створення трибуналу - Росія.
У мережі з'явилися фотографії особового складу 53-й зенітної ракетної бригади, підрозділи збройних сил Російської Федерації, дислокованої в Курську, які могли бути причетні до запуску ракети, яка збила авіалайнер малазійського рейсу MH17. Згідно з проміжними підсумками розслідування катастрофи Boeing-777 в липні 2014 року в небі над Донбасом Міжнародної слідчої групи (Joint Investigation Team - JIT), ЗРК "Бук" належав саме 53-й бригаді.
Коментарі