"Найважче було дивитися, як гинуть хлопці. На моєму посту було двоє "двохсотих" (убитих. – Gazeta.ua). "Трьохсотих" (поранених. – Gazeta.ua) ніхто вже не рахував", - каже 40-річний Євген Терещенко.
Із бійцем 90-го окремого аеромобільного батальйону ЗСУ Gazeta.ua поговорили про оборону ДАПу у грудні 2014 року та прийнятий депутатами закон про реінтеграцію Донбасу.
"Не хочу обговорювати рішення будь-кого з оборони аеропорту. Зараз знаходимося в стані інформаційної війни й зайве слово може бути на шкоду. Говорити про це можу тільки в закритому колі людей, які самі пройшли все це, а не бачили війну по телевізору.
ДАП відстоювали, як і будь-який інший об'єкт на нашій території. Якби терористи захопили аеропорт в Києві, то навряд чи хтось запропонував залишити їх у спокої. Мовляв, нехай собі там живуть, а ми навколо будемо своїм життям жити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кіборг" про оборону ДАПу: "Я приготувався до смерті"
Сам законопроект про реінтеграцію й деокупацію я не читав - не вистачає часу. Але, безперечно, що такі законодавчі ініціативи потрібні. Ми не можемо перебувати в стані війни все життя. Чи можемо повернути Донбас територіально і на законодавчому рівні, але морально ці території будуть для нас втрачені на найближчий десяток років. Велика частина тих, хто живе на Донбасі, частково стала для нас ворогами - вони не хочуть бути українцями і жити в нашій країні. Якщо хочемо рухатися в бік євроінтеграції, найкраще дати їм можливість існувати самостійно. Але з погляду державного управління віддавати свою територію категорично не можна", - розповів "кіборг".
Тим часом Олег Жданов, військовий експерт, полковник запасу, говорить про те, що Україна фактично легалізувала законом про реінтеграцію Донбасу окупаційні адміністрації. І очевидно, наше керівництво готове сідати з ними за стіл переговорів. У світовій практиці такого ще не було.
Коментарі