11 місяців повномасштабного російського вторгнення в Україну можна розділити на три ключові етапи.
Експерти Інституту вивчення війни (ISW) виділили період ініціативи окупантів, контрнаступ Збройних сил України та період позиційної війни. Про це ідеться у свіжому звіті американських аналітиків.
"Російська армія володіла ініціативою та вела наступ з 24 лютого до 3 липня 2022 року. Саме після тимчасової окупації Лисичанська на початку липня наступ російських окупантів у низці напрямків досяг кульмінації", – сказано в повідомленні.
Українські військові перехопили ініціативу та розпочали свій перший великий контрнаступ у Харківській області 6 вересня. Широкомасштабний осінній контрнаступ завершився звільненням західної частини Херсонщини 11 листопада.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни посилюють наступ на Бахмут не силами "вагнерівців" – ISW
На думку аналітиків, з того часу Україна не змогла розпочати новий великий контрнаступ. Це дозволило війні перейти у позиційну фазу.
"Цей етап дозволив окупантам повернути собі тактичну ініціативу. Схема доставки західної допомоги сильно вплинула перебіг війни. Постачання 155-мм артилерійських систем американського виробництва у квітні, а потім і установок HIMARS у червні, стали важливими факторами у підготовці українського контрнаступу", – звітують експерти.
25 січня у Збройних силах України заявили, що наші Сили оборони відійшли від Соледара задля збереження життя особового складу. Українські захисники виконали основне завдання: не дали ворогу прорватись на Донецькому напрямку, кажуть у ЗСУ.
Ситуація в Донецькій області дуже сильно загострилася. Під вогнем терористів перебувають селища Вугледарської громади, Авдіївка та Бахмут. Терористи активізували масовані обстріли з півдня, розповів голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
Коментарі