Більшість молоді в Туреччині знайомляться на навчанні або роботі. Часто зблизитися допомагають батьки. Традиційно турецькі жінки після одруження не працюють, розповідає вінничанка Світлана Єрофєєва. Три роки тому переїхала до Стамбула.
Заради чоловіка Енгіна прийняла іслам. Тепер відгукується на ім'я Ніса. У перекладі означає "жіночна, благодійниця".
Світлана розповіла Gazeta.ua про те, як турецькі чоловіки виховують дружин, чого не терплять і через що часто розлучаються.
"З майбутнім чоловіком познайомились в інтернеті. Потім він приїхав до моїх батьків і забрав мене із собою. Гуляти, подорожувати, складати якісь плани на майбутнє у турків прийнято вже після нішану. По-нашому - сватання. До нішану не прийнято навіть торкатись одне до одного. Від нішану до весілля може минути рік-два, доки наречений назбирає грошей. Оплачує всі витрати на весілля він. Наречена після церемонії розсилає подарунки родичам молодого", - розповідає Світлана-Ніса.
Турецька родина коханого гарно прийняла українську невістку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Як прийняла іслам - чоловік дав мені нове ім'я" - українка, яка переїхала у Туреччину
"Свекруха часто мені розповідає, як намагалась познайомити сина з дівчиною. А він пручався, бо вже тоді кохав мене. Про мене до останнього нікому не розказував, бо його традиційна турецька сім'я не зрозуміла б. Тут сини дуже прив'язані до матерів і у всьому їх слухають. Але мій Енгін не такий. Сказав - відрізав", - продовжує Світлана.
Чоловіки вимагають від дружин відданості і поваги.
"Жінка має бути жінкою – це все, що від неї тут вимагають. Вдома повинно бути чисто, а на столі – смачна їжа. Якщо хочеш бути сильною і незалежною, живи сама вдома з котом. Сім'я для тих, хто приймає і розуміє", - продовжує дівчина.
Традиційно турецькі жінки після заміжжя не працюють. Багато молодих дівчат ходять на роботу, але мріють вийти заміж і бавити дітей вдома.
"Я планую піти на роботу, коли отримаю офіційний дозвіл і згоду чоловіка. А поки що вдосконалюю мову і опановую особливості турецької торгівлі. А взагалі ревниві турки ховають коханих від чужих очей. У мене теж чоловік ревнивий, тому поки що я займаюсь домашніми справами. Моя біла шкіра та голубі очі привертають увагу місцевих. Саму відпускати мене боїться, бо Стамбул – небезпечний. Але я ношу хіджаб. Бо на непокритих жінок-іноземок дуже сильно звертають увагу", - розповідає вінничанка.
Хоч сім'я тут – велика цінність, розлучення серед турків непоодинокі.
"І чоловіки, і жінки - гарячі натури, сварки спалахують переважно через нестачу грошей або ревнощі. Терплячість властива українкам, але не турчанкам. Турчанка терпіти не буде – вона просто йде від чоловіка до мами. Батьки згодом мирять сім'ї", - додає Світлана-Ніса.
Мусульманка з Великої Британії Ніллі Далія запустила акцію Hijab Challenge. Дівчина пропонує всім жінкам пройти кілометр вулицею в хіджабі. На її думку, такий крок допоможе зрозуміти відчуття мусульманок щодня.
"Ви зрозумієте, як це – відчувати на собі погляди, коли довколишні шепочуться, тицяють пальцем або навіть ображають", - говорить Далія в промо-ролику акції на YouTube.
Коментарі
4