Ексклюзиви
вівторок, 12 березня 2019 00:15

"За все треба платити" - українка про освіту в Швейцарії

Українка Ірина Бранденбург живе в Швейцарії більше 20 років.

Жінка розповідає, що середньої зарплати в Швейцарії немає. Межа бідності – це $2,5 тис. На таку суму в місяць прожити фізично неможливо, пише xalva.media.

"Квартири у нас прийнято знімати. Робота сьогодні є, завтра немає. Той, хто знімає квартиру, абсолютно необмежений в пересуванні. Це набагато легше. Сімейні пари, у яких кар'єра вже склалася, у яких є бізнес, купують будинки, – розповідає Ірина.

Також швейцарці люблять подорожувати. Здають квартиру, складають кудись свої речі і їдуть куди завгодно. Скажімо, на рік. Просто катаються країнами. В Швейцарії не прийнято подорожувати в кредит, на це люди відкладають гроші. Можна абсолютно спокійно домовитися з роботодавцем поїхати, наприклад, на три місяці. Це неоплачувана відпустка, але багато хто погоджується.

  Українка Ірина Бранденбург. Фото: з архіву
Українка Ірина Бранденбург. Фото: з архіву

У Швейцарії дітей заводять в основному після 30.

"Дитину ми тільки в 40 років завели. Спочатку хотіли побудувати кар'єру, пожити для себе, помандрувати, потім вже осісти. Тут так прийнято, якщо з'являється дитина, розраховуй тільки на свої сили. Система така, що безкоштовні дошкільні установи взагалі відсутні. Тут все приватне і за все треба платити. Садок обов'язковий, але там дітки тільки з 4-5 років. І школа у нас тільки з 8 ранку до обіду", - каже жінка.

"Решту часу потрібно, щоб за дітьми хтось наглядав або дорогі приватні установи. Бабусі і дідусі не збираються сидіти з онуками. Бабуся, яка пожертвує своїм вільним часом на дітей дочки або сина, – рідкість".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голівудський актор виплатить $41,6 млн родині українки

Найбезпечніші країни світу 2019-го назвали експерти журналу Global Finance. При складанні рейтингу враховували ймовірність військового конфлікту, рівень злочинності та особистої безпеки громадян, рівень економічного розвитку та ймовірність стихійного лиха. Перше місце посіла Ісландія. Друге – Швейцарія, на третьому – Фінляндія. Крім країн Європи, до "двадцятки" потрапили Катар, Сінгапур, Нова Зеландія та Канада.

Зараз ви читаєте новину «"За все треба платити" - українка про освіту в Швейцарії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути