Один з основних заводів, де збирають айфони, розташований в Шеньчжені. Він огороджений парканом із колючим дротом. Навколо - страшний сморід. Про це розповідає Денис Квасов, який пів року живе у Китаї.
"Оскільки я в Китаї вже більше як півроку, то знав, що ті промо-ролики, на яких в гламурній темряві гламурні роботи вирізають айфони з куска алюмінію, – не зовсім правда. Бо в Китаї не можна вірити своїм очам. І я не помилився. Завод виглядає так само, як і сотні інших, менших фабрик Шеньчженя. Страшнувато. Зацвилі стіни, то клімат, тут усе в грибку. Колючий дріт, купа робітників, в очах яких немає того щастя, що в очах apple sheeps. Всюди КПП, охорона", - пише Денис Квасов на своїй сторінці у Facebook.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець став мільйонером на контрабандних серіалах
Українець спробував застосувати хитрість та пройти шлахбаум.
"Не прокатило. Охоронець догнав і почав мені говорити, що треба картку просканувати. Я прикинувся шлангом, показую йому картку від метро і йду далі. Таки не пустив. Хоча читав, що один журналіст умовив охоронця пропустити в туалет, а сам пішов по території гуляти. Але так нічого толком і не сфоткав. Словом, охорона там працює. Недарма це один з найзакритіших промислових об'єктів світу. Навіть зі своєю поліцією".
У Китаї на Foxxcon працює близько 1,3 млн осіб.
"Кажуть, умови там жахливі. І не просто низькі зарплати і зміни по 12 годин. Бонуси за перепрацювання обіцяють, але не виплачують. Гуртожитки – як в наших СІЗО. Із того, що я тут бачив, то, думаю, гірші. Сморід там чомусь, як на смітнику. Всюди. Я сам відчув. І найгірше – це ставлення.
Зверніть увагу на дахи на фото – там майже всюди високі сітки, загнуті всередину. Щоб неможливо було перелізти. Це зробили після того, як в 2010 році було масове самогубство.
Колишні працівники розказують страшні речі. Їх жорстоко принижують, привселюдно ображають, постійно психологічно давлять і так далі. Все дуже серйозно. Настільки, що періодично люди в знак протесту кидаються з дахів. Зверніть увагу на дахи на фото – там майже всюди високі сітки, загнуті всередину. Щоб неможливо було перелізти. Це зробили після того, як в 2010 році було масове самогубство. Кажуть, 18 чоловік вбилися. Після того такі випадки теж траплялись, але вже не так масово. Та і сітки допомагають".
В іспанських лікарнях пацієнти мають окремі палати. Кожного дня їм міняють постіль, дають чистий лікарняний халат та спеціальні намилені губки для душу. У палатах є шафа, де можна тримати одяг. Ліжко, у якому піднімається спинка, щоб людина могла сісти. А також спеціальна тумбочка. Вона розкладається та робиться як столик, щоб можна булу напівлежачи їсти. Про це Gazeta.ua розповідає Оксана Пруська зі Львову, яка мешкає в Іспанії.
Коментарі