Своїми враженнями від переїзду до Канади поділилися випускниця Університету Томпсон Ріверс Ліза, пишуть на studway.com.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коровай та рушники на весілля везли з України — українка розповіла, як залишилася жити в Італії
Коли я вирушила до київського вишу з рідного Кропивницького, мені було 16, і переїзд ввижався кроком у невідоме й страшне доросле життя.
Більшість моїх знайомих українців переїхали навчатись до Канади відразу після закінчення школи, у 16-18 років. Сміливо, чи не так? Деякі з них спочатку приїжджали на літні програми вивчення англійської під час навчання в середній школі. Так вони познайомилися з Ванкувером, канадською культурою і стилем життя. Тож, коли приїжджаєш удруге, уже на довгий час, виявляється, що це зовсім не страшно: країна тепер здається знайомою, на тебе навіть можуть чекати друзі-українці, яких ти зустрів(-ла) під час літнього навчання. Утім, з'являються нові дорослі проблеми.
Не здогадувалася, що буде настільки важко. Неминучий мовний бар'єр, навіть якщо вчити англійську з першого класу, незнайомий підхід до навчання, депресивні ванкуверські дощі, перша тривала розлука з рідними, потреба заробляти гроші на першорівневих роботах – це все змушує новоспечених студентів час від часу загадуватися над питанням: "Чи воно того варте?"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На рахунку треба мати $10 тисяч" - українка розповіла, як переїхати до Канади
Упродовж першого року після переїзду кожен студент доходить до пікової точки виснаження й роздратування. Хтось просить батьків забрати додому, хтось упадає в депресію і бореться з нею самотужки. "Я зрозуміла, що втрачаю розум від туги за домом, коли сиділа в університеті між парами й чомусь увімкнула гімн України в навушниках. Я слухала й думала: "Що я тут роблю?!" Це звучить депресивно, однак тепер я щаслива. Просто варто зізнатися, що були важкі періоди", – поділилася Ліза, випускниця Університету Томпсон Ріверс.
Життя у Ванкувері не з дешевих, тому українські студенти намагаються якнайшвидше знайти роботу й почати забезпечувати себе самостійно. Звісно, без досвіду й диплома майже не беруть на високооплачувані позиції, але вакантне місце на касі, у магазині, готелі чи кафе отримати можна. Ванкувер – місто міжнародного студентства, тому акцент і неканадське походження не лякають роботодавців. Одночасно вчитись і працювати в Канаді складно, адже в обох місцях від тебе очікують повної віддачі й постійної роботи над собою. Проте, хоч би яка була робота, вона покращує англійську, приносить гроші, поповнює резюме й допомагає набути комунікативних навичок.
Американці простіше ставляться до речей. Якщо в орендованій квартирі зламалась пральна машина чи мікрохвильова піч, власники просто купують нові. До квартирантів не буде жодних претензій. У коридорах багатоквартирних будинків можна побачити коробки з різними посилками, що залишають кур'єри. І ніхто не забере чужу річ.
Коментарі