середа, 04 жовтня 2017 13:11

У найдорожчому місті світу штрафують за випиту в метро воду

У найдорожчому місті світу штрафують за випиту в метро воду
Олена Лук'яненко чотири роки живу у Сингапурі Фото: obozrevatel.

У Сінгапурі не можна пити воду з пляшки в громадському транспорті чи таксі. За вживання їжі та напоїв у метро - штраф $360.

Про це розповідає Олена Лук'яненко родом із Запоріжжя. Здобула вищу освіту в Київському національному економічному університеті. Після цього вчилася в Америці, 6 років жила і працювала в Шанхаї. Четвертий рік українка живе в Сінгапурі і працює в компанії Microsoft, де керує продажами хмарних технологій в Азії, повідомляє obozrevatel.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка із Анджеліною Джолі зробила мультфільм про дівчинку з Афганістану

"Найбільше я була вражена чистотою, порядком і безпекою. Сінгапур - це країна правил, або ж країна штрафів. Тут штрафи стягують за все. Вулиці й будинки в бізнес і комерційних районах насправді миють з милом. Паління в Сінгапурі не вітається, в зв'язку з цим ціна на сигарети 10-15 доларів за пачку. Палити можна лише в спеціально відведених місцях. На моїх очах оштрафовали людину, яка підкурила сигарету за розміткою зони куріння. До речі, оштрафовав її чоловік у цивільному одязі", - розповідає Олена Лук'яненко.

Крім людей у ​​формі, в Сингапурі багато правоохоронців ходять у цивільному одязі. Вони стежать за порядком - парковкою машин, палінням, сміттям, дрібним злодійством.

"Це, мабуть, єдине місто, де я можу бродити одна вночі по паркам або на пляжі, нічого не боячись. На всьому острові розставлені тисячі камер спостереження. Легко знайти порушників порядку за лічені хвилини. Для мене це одна з найбільших переваг проживання в Сінгапурі. Іноземці зобов'язані дотримуватися прийнятих норм і правил поведінки. Сінгапурці не терплять фривольність і порушників порядку. Якщо вони помітили погану поведінку, одразу дзвонять до правоохоронних органів. У деяких обставинах відчувається здорова конкуренція. Наприклад, в офісі місцеві працівники завжди заступляться за "свого", навіть якщо "свій" не зовсім правий. Я спостерігаю таку поведінку у всіх країнах Азії".

У окремих китайських школах у Малайзії досі працює стара система покарань – палицею по руках. Загалом день у школярів може починатися із 6:30, коли вони йдуть на плавання. О 8:00 приступають до навчання, після якого всі йдуть на гуртки. Про це розповідає українець Андрій Янович, який разом із сім'єю живе в Малайзії.

Зараз ви читаєте новину «У найдорожчому місті світу штрафують за випиту в метро воду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути