четвер, 06 квітня 2017 14:00

"На їжу витрачаю 1 тисячу доларів на місяць" - киянин про життя в Австралії

"На їжу витрачаю 1 тисячу доларів на місяць" - киянин про життя в Австралії
Павло Туболець 8 років живе і працює в Австралії

В Австралії можна брати відпустки на будь-який термін зі збереженням місця на роботі. Співробітників не контролюють, дозволяють працювати з дому.

Про це киянин Павло Туболець, який 8 років живе і працює в Австралії, розповів "Обозревателю".

"2008 року я закінчив університет і вже два роки працював програмістом у київському офісі однієї австралійської компанії. Коли почалася криза, вона вирішила закрити київський офіс. Мені запропонували переїхати до Сіднея. Погодився, - каже Павло Туболець. - У австралійців немає жорсткого контролю за тим, хто скільки часу проводить за робочим столом. Про співробітника роблять висновки за його результатами. Кілька разів на місяць можна попрацювати з дому. Без питань відпускають у довгі відпустки. Практично будь-хто може дозволити собі купити BMW за 100 тисяч доларів у кредит. Тому на матеріальні здобутки тут звертають мало уваги".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Іспити можна здавати онлайн" - українка про навчання в Естонії

В Австралії існує державна медична програма Medicare. Кожен працівник відраховує 1,5% зарплати в рахунок податків на цю програму.

"Звичайний візит до лікаря із застудою коштує 50 доларів. Це максимум, який покриває Medicare. Якщо є бажання звернутися в дорожчу клініку, де прийом коштує 80 доларів, то доведеться доплатити зі своєї кишені 30 доларів. Є стандартний каталог цін на послуги. Якщо конкретний лікар вважає себе фахівцем вищого рівня і хоче брати за послуги більше, то різницю доводиться доплачувати. До послуги Medicare не входять стоматологія, косметичні операції".

2015 року здійснив навколосвітню подорож.

"Домовився на роботі, що поїду на рік, а потім повернуся. Тут можна так робити. Почав подорож з Малайзії. Спочатку в мене була ідея дістатися до Європи сушею, але виникли перешкоди формального характеру. Наприклад, відсутність пропускного пункту між Бірмою і Індією. Тому з Бірми я полетів до Калькутти. Потім через Іран і Туреччину проїхав усю Європу, полетів у Мексику, об'їхав Південну Америку і повернувся в Австралію влітку 2016 року".

За словами Павла, бензин в Австралії коштує $1 літр. Найдорожче обходиться оренда житла.

"На купівлю їжі витрачаю 1 тисячу доларів на місяць. Чашечка кави - 4 долара. Єдине, що непристойно дорого, оренда і купівля житла. Ми компанією знімаємо хороший будинок у приємному районі, в 10 хвилинах ходьби від пляжу. Я плачу свою частину - 1150 доларів на місяць. Усього ми платимо за нього 4500 доларів на місяць. Плюс додаткова оплата за газ, електрику, інтернет. Це забирає чималу частину доходу. Гарна квартира в Сіднеї коштує, як мінімум, мільйон доларів. Простіша - від 500 тисяч".

Зараз ви читаєте новину «"На їжу витрачаю 1 тисячу доларів на місяць" - киянин про життя в Австралії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути