В університетах деяких арабських країн хлопці та дівчата навчаються окремо. Існують правила, які забороняють їм спілкуватися.
Про це пише у своєму блозі Наталія Третяк. Навчалася в університеті на програмі вивчення арабської мови для іноземців в країні Катар, що знаходиться у Перській затоці.
"Першого дня в університету я дізналась, що в університеті навчання окреме, тобто існує половина хлопців та половина дівчат. Їм не можна заходити за половину одне одного. Я, як будь-яка європейська дівчина не уявляла собі навчання без хлопців. На щастя, дівчина, що проводила екскурсію мене заспокоїла. Навчання окреме на всіх факультетах, крім медичного та нашої програми для іноземних студентів. Ми навчалися на чоловічій половині біля факультету ісламського права", - пише Наталія Третяк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вчителі ходять з колонкою і мікрофоном" - українець став викладачем в Китаї
За словами дівчини, через такий поділ хлопці не знають як поводитися з дівчатами. Бояться до них підходити.
"В один з перших днів, ми з дівчатами шукали бібліотеку та ніяк не могли знайти. Тому підійшли до одного з хлопців і запитали у нього. Не повірите, але він почав шарахатися від нас, але таки відповів, що не знає. Інший взагалі не зупинився. Врешті, ми таки знайшли бібліотеку, але ці хлопці викликали у нас дивні почуття. Самі студентки бояться побачити чоловіка. Якось сиділа в корпусі для проведення вільного часу. Почула голос, що йшов з мікрофона, промовляючи: "Чоловіки! Чоловіки на другому поверсі! Чоловіки біля дверей!". Почала сміятись і вирішила подивитися реакцію інших дівчат. Вони стали хвилюватися і відвертатися".
В університеті існують правила, що також забороняють спілкування хлопців та дівчат.
"Хлопцю та дівчині заборонено їхати в одній машині. Хіба-що чоловік буде нечистим, тобто водієм . Як мені сказали "pure man" - несправжній чоловік. Виявляється, що несправжні - це чоловіки інших національностей, а особливо працівники з Індії, Філіпін, Пакистану, Бангладешу. Іноді жінки навіть ходять без хіджабу (хустка, що покриває голову) перед ними. Дівчатам та хлопцям також заборонено їхати разом в університетському автобусі. Подруга мусила поїхати з Катару університетським автобусом до аеропорту. З нею хотів поїхати друг її брата, щоб переконатися, що вона нормально доїхала. Мусив викликати таксі".
Більшість українських студентів в Австрії працюють офіціантами та помічниками в магазинах. Всередньому отримують - €1 тис. Про це розповідає Олена Киричук із Кременця, яка шість років живе в в Австрії. Поїхала туди на начання.
Коментарі