Донецька журналістка Аліса Сопова розповідає Gazeta.ua про стипендію для журналістів в Америці та про Донецький фотопроект разом з англо-шведським фотографом.
"Після того, як всі медіа перестали працювати в колишньому вигляді, я стала дописувати в іноземні ЗМІ, які активно висвітлювали наш конфлікт. Спочатку фіксером, потім - сама почала писати для "Нью-Йорк Таймс". Виграла стипендію для журналістів "Nieman Fellowship" та зараз навчаюся у Гарварді. В Америці знаходжусь вже 9 місяців. Навчання вважається без перебільшення найпрестижнішою академічною програмою для журналістів. Щороку туди відбирають 24 учасників - 12 американців і 12 журналістів з усього світу. Я стала першою учасницею з України за майже 80 років її існування. Ця стипендія надається репортерам, фотографам, режисерам та письменникам. Нагорода дозволяє переможцям час подумати про свою кар'єру зосередитися на відточуванні своїх навичок. Надіслати документи в цей виш мені запропонувала моя подруга Анастасія Тейлор-Лінд, яка теж навчалася по цій програмі. Разом з нею ми втілюємо в життя проект під назвою #welcometodonetsk. Відправляємо людям по всьому світу листівки з гарними довоєнними видами Донецька з одного боку і іменами загиблих з 2014 року з іншого боку (всі категорії загиблих, і мирні, і військові з обох сторін). Детальніше можна подивитися на сайті або в Інстаграм за хештегом" , - ділиться Аліса.
Українська діаспора в Америці доволі успішна. Практично в кожному місті в Штатах є українські райони, організації та церкви. В Гарварді навіть є власний інститут - Harvard Ukrianian Research Institute, HURI.
"Найпопулярніше місце в Нью-Йорку - український ресторан "Веселка". Мешканці мегаполісу його знають і дуже люблять. В меню заклада більше ніж 120 українських та східноєвропейських страв. Тут можна скуштувати справжній український борщ за 3.50$, а за курячу котлету з пюре треба віддати майже 13$".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канада по-українськи: львів'янка розповіла як живеться українцям за океаном
Коментарі