У литовських книгарнях з'явився переклад дитячого іронічного детективу київської письменниці Лесі Ворониної "Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру". Видання презентували на березневому книжковому ярмарку у Вільнюсі.
Це єдиний великий ярмарок у Литві і найбільша книжкова подія року. Спеціально до неї видавництво "Nieko rimto" ("Нічого серйозного" - Gazeta.ua) надрукувало книжку", - каже письменниця. Вона сама їздила представляти литовцям переклад.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Книжці року Бі-Бі-Сі" переміг дитячий роман Володимира Рутківського
"Нічого серйозного" - найбільше дитяче видавництво у Литві. На ринку вони вже 12 років. Їм ніколи не бракувало гарних казок, а от пригодницької літератури для дітей і підлітків не вистачало.Минулого року у травні на Львівський міжнародний дитячий фестиваль приїхала засновниця видавництва, художниця і казкарка Сіґуте Ах. В Україні вона промокла під весняною зливою і злягла з грипом. Друзі, у яких вона гостювала, саме читала вголос "Суперагента 000" і раз у раз вибухали реготом. Хвора попросила, аби їй переклали – що ж там такого веселого? Їй почали переповідати пригоди українського супермена Гриця Мамая та його головного ворога – шефа міжнародної банди бабусі-ніндзя. Повернувшись до Литви Ах одразу знайшла перекладачку для видання".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літературні підсумки року: події, скандали, герої
.Для 3-мільйонної Литви — це великий наклад. За рік видавництво мусить повністю його продати. Це свідчитиме про успішність книжки. Якщо за рік тираж не розходиться - прогораєш". Коштує примірник 19 літів (57 грн — Gazeta.ua).
Видання має ілюстрації херсонської художниці Катерини Білетіної. Вона ж проілюструвала українське видання.
Я сподівалася на успіх, але не знала, що книжка приверне стільки уваги преси і телебачення, зацікавить багатьох дітей. До стенду підходили переважно хлопчаки 8-12 років. Вони без батьків ходили між стендами, вибирали книжки на свій смак, розпитували у письменників про їхні твори і вирішували, чи варто витрачати на них гроші. Вони нагадували мені шукачів скарбів".
Коментарі
1