середа, 17 серпня 2016 17:26

Топ-5 найцікавіших явищ у мистецтві за часи незалежності України

За 25 років незалежності в Україні з'явилися декілька найцікавіших мистецьких явищ. Пропонуємо Топ-5 за версією Gazeta.ua

1. Інтернет-зірки

Завдяки інтернет-ресурсу YouTube зірками стали Валентин Стрикало, Даша Суворова та Назар Павлеса.

Колектив бабусь-пенсіонерок прославився завдяки відео 2013 року, де вони сидять в автобусі та співають пісню "Лісапед, мій лісапед".

"Ми їхали в автобусі після концерту в Чернігові. І мій син Юрій зняв нас в автобусі, коли ми співали "Лісапед", і виклав в інтернет, - каже Галина Трохимівна, творець колективу".

Учениця музичного інституту Глієра Даша Суворова прославилася завдяки ліричної пісні "Поставит Басту", в якій вона описувала нелегкі будні чоловіка, що нещодавно розпрощався зі своєю дівчиною: похмілля, біль і постійні спогади про кохану.

Кліп Назара Павлеси "Привiт, Америко" з напівголою дівчиною у свій час наробив багато шуму. Відео швидко стало популярним через безглуздість того, що відбувається на записі: оголена співачка приймає смішні псевдо-еротичні пози, а звук не синхронний з відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 українських романів

2. Телевізійні талант-шоу

Талант-шоу - це телепередачі, в яких кожен охочий незалежно від віку чи фаху може показати свої здібності - заспівати, станцювати чи показати спритний трюк. Стали популярними в Україні у середині 2000-х років.

Піонер у жанрі талант-шоу в нашій країні - "Танці з зірками". Цю програму показував канал "1+1" 2006 року. Втім, наймасштабніші українські талант-шоу створює канал СТБ: "Х-фактор" та "Україна має талант".

3. Мурали

Малюнок італійського художника розміщений на київській будівлі заввишки 26 поверхів. Під час створення муралу митець під псевдонімом 2501 надихався гербом України та заклав у свою роботу слово "Воля".

Автор: 2501
  Мурал в Києві
Мурал в Києві

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 видавництв незалежної України

4. Культурні центри

За часи Незалежності засновано декілька потужних центрів сучасного мистецтва.

Зокрема, відкриту платформу для митців PinchukArtCentre у Києві та мистецьке об'єднання "Дзиґа" у Львові.

PinchukArtCentre розташовано на 6 поверхах і він об'єднує виставкові зали на 4-х поверхах, зали video-lounge та кафе. Арт-центр спеціалізується на актуальному мистецтві — гострому та соціальному. Фундатор центру полюбляє запрошувати в Київ видатних людей. У центрі виставляли фотокартки з колекції Елтона Джона. В 2008 р. відбулася виставка картин Пола Маккартні. Ці музиканти дали в Києві безоплатні концерти.

Мистецьке об'єднання "Дзиґа" реалізовує різноманітні ідеї, проекти та мистецькі акції. Організовує концерти, виставки, покази кіно, фото та дизайну. Співпрацює з багатьма музичними гуртами: "Пікардійська терція", "Океан Ельзи", "Плач Єремії", "Мертвий Півень", "Вогні Великого Міста", Dzyga Jazz Quintet, ShockolaD та Русланою.

Найпопулярнішим літературним проектом об'єднання став журнал "Четвер", редактором якого є письменник Юрій Іздрик.

  PinchukArtCentre
PinchukArtCentre

5. Народна творчість Майдану

Автор: Єжи Коноп'є
  Інсталяція "Мішені"
Інсталяція "Мішені"

"Журналісти і лікарі, перебуваючи в зоні ведення вуличних боїв під час Революції Гідності, вдягали помаранчеві та червоні жилети. Тим самим вони сигналізують про свою присутність і показують, що є нейтральною стороною, - каже вуличний митець Єжи Коноп'є. - У неспокійні миті становлення України, люди, позначені написом "преса" або хрестом на яскравій жилетці, стали легкими мішенями".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-10 музичних альбомів незалежної України

Зараз ви читаєте новину «Топ-5 найцікавіших явищ у мистецтві за часи незалежності України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі