У рамках 18-ого Форуму видавців у Львові в музей-ресторані "Сало" пройшов круглий стіл "Капосні поради для капосних критиків".
Літературні оглядачі й критики Ірина Славінська та Юрій Володарський годину розповідали, як молодим авторам почати писати ґрунтовну літературну критику, як заставити письменників боятися і знайти свою аудиторію.
На думку Ірини Славінської, в Україні вистачає видань, де можна публікувати критичні статті. Молодий і невідомий літературний критик може легко почати публікуватись, перешкод щодо цього в Україні немає.
"Зараз в Україні ніша літературної критика практично вільна. Так що молодь має дерзати. Потрібно, щоб в українському літпроцесі були авторитетні й харизматичні критики, яких боятимуться. Щоб їх рецензії зі страхом чекали письменники і видавці", - зазначив Володарський.
Він додав, що справжній літкритик має бути яскравою особистістю.
"Якщо особистість є, шанси – є. Бо маленькі рецензії можна навчити писати й мавпу, і тільки харизматична особистість може стати гарним літературним критиком", - вважає Володарський.
Славінська переконана, що літературному критику не зашкодить філологічна освіта.
"Він має опанувати сленг, різні жанри написання, добре знати мову. Потрібно мати авторський стиль, за який полюблять читачі й письменники. У той же час, не обов'язково критику закінчувати філфак, він може бути й хіміком, математиком і т.д.", - додає Ірина.
Також вона радить відвідувати багато літературних подій.
"Для успішного літературного критика замало просто писати рецензії. Потрібно ходити хоча б на презентації нових книжок. Сідати спереду, бути на виду. Ставити класні цікаві питання, щоб потрапити і запам'ятатись письменникам, видавцям, читачам".
Одним із плюсів роботи літературним критиком Славінська бачить у тому, що можна замовляти у видавництв книжки на рецензії, і це чимала економія сімейного бюджету.
Коментарі