Ексклюзиви
середа, 06 липня 2022 15:07

Пристрасні, емоційні й прощальні: показали найвідоміші поцілунки у світі мистецтва
20

6 липня у світі відзначається День поцілунків. Це свято запровадили британці ще у XIX ст., згодом його запозичили й інші народи. У цей день зазвичай проводять численні конкурси, фестивалі, встановлюють рекорди. Поцілунок – це вияв любові й ніжності. А зараз, під час війни в Україні, нам усім надзвичайно важливі ці відчуття.

Gazeta.ua пропонує переглянути добірку найвідоміших поцілунків у світі мистецтва.

Франсуа Буше «Геркулес і Омфала», 1732-1734
Фото: vogue.ua
 Всеволод Максимович "Поцілунок"
Марк Шагал – День народження (1915)
Огюст Роден "Поцілунок" (близько 1882 р).
Рене Магрітт “Закохані”, 1928

СОЛОМІЯ КОВАЛЬЧУК – "УКРАЇНСЬКИЙ" ПОЦІЛУНОК КЛІМТА

Художниця Соломія Ковальчук "українізувала" й осучаснила всесвітньо відому картину Ґустава Клімта "Поцілунок". Замість закоханих героїв австрійського художника зобразила дівчину в українському вбранні та воїна ЗСУ. Роботу присвятила усім нашим героям.

Автор: Соломія Ковальчук
  Нова українська версія відомої картини австрійського художника Густава Клімта «Поцілунок» від Соломії Ковальчук
Нова українська версія відомої картини австрійського художника Густава Клімта «Поцілунок» від Соломії Ковальчук
Також художній "кавер" на роботу Клімта створив російський художник Андрій Кеззін, який з часу анексії Криму переїхав в Німеччину й підтримує Україну.

ФАННІ ЛЕШЕВАЛЬЄ – КЛАСИКА І СУЧАСНІСТЬ

Французька художниця Фанні Лешевальє поєднує героїв та сюжети відомих картин та фотографій про війну в Україні. Мисткиня створила серію робіт у техніці цифрового колажу, олійного живопису й монтажу фото.

Фанні перенесла у сучасність мадам Морто з картини Альфреда Еміля-Леопольда Стевенса "Нерішучість". Тут жінка стала коханою українського захисника. Прототипом роботи стала фотографія поцілунку реальної пари, яку поки що розлучила війна.

Автор: fanny_lechevalier
  Французька художниця Фанні Лешевальє надихнулася фотографією закоханих, що прощаються перед відправленням чоловіка на фронт.
Французька художниця Фанні Лешевальє надихнулася фотографією закоханих, що прощаються перед відправленням чоловіка на фронт.

ШЕДЕВРАЛЬНИЙ ПОЦІЛУНОК ПІКАССО

Картину "Поцілунок" по праву відносять до однієї з кращих робіт пізнього періоду творчості Пікассо. Вважають, художник зобразив себе і свою другу дружину Жаклін. Робота створена у фірмовій манері митця – з порушенням пропорцій та ліній. Майстер зміг якимось незбагненним чином передати пристрасть та емоції закоханих.

Автор: vogue.ua
  Пабло Пікассо «Поцілунок», 1969
Пабло Пікассо «Поцілунок», 1969

АНТОНІО КАНОВА – ПРОБУДЖЕННЯ ВІД ПОЦІЛУНКУ

Це найвідоміша скульптура Антоніо Канови. Її створив на замовлення 1787 року для шотландського колекціонера Каудора. Скульптура називається "Психея, розбуджена поцілунком Амура", але в багатьох країнах її називають просто "Амур і Психея". Робота вражає чуттєвістю та ніжністю відчуттів закоханих.
Автор: ukraineartnews.com
  Антоніо Канова «Амур і Психея»
Антоніо Канова «Амур і Психея»

"ПРОЩАЛЬНИЙ ПОЦІЛУНОК ВІЙНІ" ВІД ВІКТОРА ЙОРГЕНСЕНА

Це одна із найвідоміших світлин у світі. Її зробив Віктор Йоргенсен 14 серпня 1945 року, коли США оголосили про перемогу над Японією і Друга світова нарешті закінчилася. Тоді люди ринули на вулиці святкувати і на Таймс-сквер 22-річний моряк Джордж Мендонса схопив 21-річну медсестру Грету Циммер Фрідман для поцілунку. Цей момент зафіксував Віктор Йоргенсен й назвав "Прощальний поцілунок війні". Є ще один варіант цієї світлини трішки з іншим ракурсом, яку зробив Альфред Ейзенштадт. Вона стала відомою у світі під назвою "Поцілунок на Таймс-Сквер", часто ще її називають "Поцілунком перемоги".
Автор: www.kazoart.com
  Віктор Йоргенсен – Прощальний поцілунок війні (1945)
Віктор Йоргенсен – Прощальний поцілунок війні (1945)
Gazeta.ua створила добірку українського арту, яким реагували митці на найгучніші події останнього тижня червня.
Зараз ви читаєте новину «Пристрасні, емоційні й прощальні: показали найвідоміші поцілунки у світі мистецтва». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі