15 березня відбудеться прес-конференція, присвячена підсумкам прийому наукових робіт на здобуття Міжнародної премії ім. Івана Франка 2019 року. Захід пройде у прес-центрі інформаційного агентства "Укрінформ". Оголосять список претендентів на нагороду в галузі соціально-гуманітарних наук та україністики.
У заході візьмуть участь голова правління Міжнародного Фонду Івана Франка Роланд Франко, член правління Фонду і проректор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Бугров і директор фонду Франка Ігор Курус.
Фонд Івана Франка започаткував премію 2015 року. Нагорода є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків і значних заслуг науковців світу в галузі україністики та соціально-гуманітарних наук. Ініціатором створення фонду став онук Івана Франка - Роланд Франко. Премією нагороджують щороку в день народження митця - 27 серпня. Переможцям вручають грошову винагороду й золотий знак лауреата.
З 2017 року премія має дві номінації: "За вагомі здобутки в галузі україністики" та "За вагомі досягнення в галузі соціально-гуманітарних наук".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Книжковий Арсенал визнали найкращим літературним фестивалем у світі
Першим лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка 2016 року став колишній глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар із науковою монографією "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901—1944) провісник екуменізму".
2017-го премію здобули професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією "Нові причинки до історії української мови" та заслужений професор Львівського національного університету ім. Івана Франка Олег Шаблій з науковою роботою "Суспільна географія" у 2-х томах.
2018-го переможцями назвали професора Українського католицького університету у Львові та Українського вільного університету в Мюнхені Ярославу Мельник з монографією "…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках" і доцента кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнеса Ремі з працею "Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років".
Торік преміальний фонд становив 400 тис. грн.
Коментарі