Ексклюзиви
Четвер, 15 листопада 2012 11:10

На телебаченні покажуть український мультик про ескімосів

На телебаченні покажуть український мультик про ескімосів

З 12 листопада в ранковому ефірі каналу 1+1 показують український мультик "Ескімоска".

Мультсеріал про пригоди малюків-ескімосів зняв київський режисер та сценарист 38-річний Олексій Шапарєв. 26 серій "Ескімоски", по 5 хв. кожна, виготовили на столичній Студії дитячих і юнацьких фільмів ім. Ханжонкова.

Серіал розповідає про пригоди маленьких ескімосів Розумника, Громила та дівчинки Ескімоски. Щодня вони йдуть ловити рибу, а море викидає їм один предмет, який вони ніколи не бачили. Ескімоси починають звичайну побутову річ застосовувати по-своєму.

Бюджет - понад 12 млн. грн. Створення стрічки частково профінансувала держава. Фільм купили телеканали Канади, США, Китаю та Індії. В Україні це перший комерційний анімаційний проект, який продався закордон.

"Приймали участь на одній з виставок і до нас підійшли з каналу, - розказує режисер Олексій Шапарєв. - До цього можливості показувати його в Україні не було. Їм сподобалася історія, тож запропонували поставити мультик зранку. Тепер ми працюємо над другими сезоном "Ескімоски".

Серіал розрахований на дітлахів від 2 до 5 років. Його зняли у форматі 3D.

"Навмисне передивлялися усі популярні мультфільми, аби не повторювати героїв. Ведмедя затвердили лише з п'ятого разу. Бабусю-боркотуху я озвучував сам. У першому сезоні один з моїх улюблених епізодів про капелюха чи телевізор. Приміром, як припливли шапки, герої їх одягали та вдавали з себе різних героїв" - розказує автор.

"Зараз паралельно розробляємо на студії три проекти, - каже Олексій Шапарєв. - Один з них "Юний Дедал". Дедал, Езоп і Спартак вчаться в одній школі. Дедал – знаний винахідник і виготовляє для мешканців общини різні "штуковини" - парус, підкову. У кожній такій серії ми розказуємо історію певного винаходу - для чого і навіщо його було створено. Один епізод триває 26 хвилин. Усього запланували 12 серій. Це великий проект - близько 640 хвилин анімації. Роботи тут на два роки. Уже повністю промалювали героїв і приступили до першої серії. Вона – найважча".

"Юного Дедала" планують показати в Україні та Росії. А для Америки та Канади його спеціально будуть адаптувати та озвучувати американські актори.

В 2014 році планують випустити повнометражний мультик "Як я стала чарівницею". Уже мають готовий сценарій та мальовану героїню. Подали заявку на державний тендер. Також знайшли партнерів у Європі, які частково фінансуватимуть цей проект.

5-хвилинний мультик "Ескімоска" показують щоранку у будні о 7:25. Щоразу вони знаходять якийсь загадковий предмет, що плаває у воді, і намагаються відкрити для себе його істинне призначення. Герої серіалу спілкуються між собою мовою звуків та жестів.

/media/video/467296/1_467296.mp4

Зараз ви читаєте новину «На телебаченні покажуть український мультик про ескімосів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі