четвер, 21 вересня 2017 14:20

На сцені покажуть корупцію в театрі, поліції, судах та армії

У вересні стартував міжнародний фестиваль культурних проектів "Мистецтво проти корупції". В його рамках відбудуться прем'єри вистав "Внутрішнє переконання" Павла Юрова та "Ресторан "Україна" Дмитра Левицького про українську корупцію на різних державних рівнях - від театру до суду й армії. Вистави засновані на реальних подіях. Безкоштовні спектаклі пройдуть у Харкові, Львові, Кишиневі та Києві.

Щоб створити "Внутрішнє переконання", режисер Павло Юров із травня 2017-го досліджував численні випадки корупції - в українських судах, армії, сфері освіти та поліції. Так, в основу документально-художньої вистави лягли дві резонансні справи, що ілюструють корумпованість судової системи. Водночас автор покаже, яким чином може відбуватися антикорупційна діяльність.

Автор: Фото - надали організатори
  Режисер Павло Юров
Режисер Павло Юров

"Є дві теми, надважливі для мене з 2014 року, - конфлікт на Донбасі та корупція. Від її справжнього масштабу в українському суспільстві стає страшно, - каже режисер Павло Юров. - На мій погляд, ключова проблема полягає в тому, що українське законодавство та соціальні інститути працюють за радянською системою, створеною не для того, щоб обслуговувати та захищати інтереси громадян, а задля забезпечення власного існування. У той же час мені видається наївним бажання українських борців із корупцією повністю викорінити її як явище. Корупція існувала в усі часи та в усіх суспільствах - від Давньої Греції до країн сучасної Західної Європи. Реальніша ціль - зменшити її рівень до такого, що дає реальну можливість для демократичних змін у країні".
У виставі задіяні чотири актори. Над оформленням сцени працював відомий художник Олексій Сай.

У виставі "Ресторан "Україна" Дмитра Левицького грають дві акторки. Ніна Хижна й Оксана Черкашина - харків'янки. Тому й сама вистава має певну харківську прописку, відсилку до харківських адрес.

Автор: Фото - надали організатори
  Режисер Дмитро Левицький
Режисер Дмитро Левицький

"Формат перформансу означає, що спектакль може частково змінюватися залежно від того, граємо ми у Києві чи в Кишиневі, - каже Левицький. - Сама корупція, як в Україні, так і в Молдові - повсюдна, театр не може залишатися осторонь. Більше того, я хотів би зробити окрему виставу, присвячену корупції в театрі. Проте на сцені ми не стаємо в позицію борців з корупцією, навпаки, ми показуємо, якими слабкими, лінивими та незахищеними є люди".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Робот виступив у ролі диригента філармонічного оркестру


Розклад вистав:
Київ: 22 вересня, 19:00, Мала Опера (вул. Дегтярівська, 5)
Харків: 5 жовтня, 19:00, ДК "Арт Арена" (вул. Чернишевська, 13)
Львів: 8 жовтня, 19:00, Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36)
Кишинів: 18 жовтня, 19:00, Театр Ginta Latina (Strada Sfatul Țării 18)

Відбудуться в рамках проекту Bestechend, що здійснюється у співпраці між Goethe-Institut в Україні та Федеральним центром політичної освіти bpb за сприяння Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Режисер Павло Юров 4 місяці був був у полоні сепаратистів.
- Коли сидів у підвалі, думав про смерть. Було страшно, що так несподівано і безглуздо може закінчитися життя. Нас тримали дуже стрьомні люди: з автоматами, багато хто під наркотиками. Такий досвід мобілізує. Ясно тепер розумію, що всі матеріальні цінності не мають сенсу. 15 вересня їздив у Слов'янськ, там один із телеканалів знімав сюжет. Мені довелося зайти в камеру, де сидів під час полону. Було дуже страшно, але ж неможливо все життя боятися того місця. Відчув полегшення. Зараз люди не встигають переварити всі події. Тому треба показувати про них вистави. Це дає ефект групової терапії. Хочу зробити читання п'єси у звільнених містах Донбасу - Слов'янську, Краматорську, Маріуполі.

Зараз ви читаєте новину «На сцені покажуть корупцію в театрі, поліції, судах та армії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі