6 грудня в київському Палаці Україна британські рокери Uriah Heep представлять свій альбом Living the Dream. Це 25-та студійна платівка в дискографії гурту.
Основними авторами нового матеріалу стали гітарист Мік Бокс, єдиний музикант з класичного складу "хіпів", та клавішник Філ Лензон. Після експериментів з синтезаторами у середині 1980-х саме Лензон повернув у музику Uriah Heep звучання елетрооргану Hammond.
"Ми дуже серйозно ставимося до текстів , - розповів Мік Бокс в інтерв'ю аргентинському музичному інтернет-журналу rockandprog.wordpress.com. - Особливо коли працюємо над складними композиціями в стилі прог-рок. Наприклад, лірика в It's All Been Said з останього альбому народилась у Філа на кухні. Він відійшов по справах. Я снідав, передивляючись новини на своєму iPad. З'явилась ідея висловитися в пісні про нашу залежність від голосних заголовків. Скільки себе пам'ятаю, обіцяють завтрашній кінець світу. В новинах криваві злочинці стають знаменитими, наче зіркові артисти".
Канадський вокаліст Берні Шоу співає у Uriah Heep з 1987-го. Того року група дала 10 аншлагових концертів поспіль у Москві. Стали одними з перших західних рок-зірок, котрі виступили в СРСР. Ударник Рассел Гілбрук приєднався до "хіпів" 2007-го, басист Дейвей Ріммер у групі з 2013 року. Музиканти зізнаються, що зіграність теперішнього складу навіть дозволила їм не користуватися метрономом під час роботи в студії. Запис Living the Dream тривав лише 19 днів, хоча студією Chapel Studios в Лінкольнширі на сході Англії могли користуватися ще два тижні.
Зимовий тур Uriah Heep на підтримку альбому Living the Dream охопить 25 країн. Наступного року гурт відсвяткує 50-річчя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Metallica випустить перший акустичний альбом
Фінською, іспанською, румунською, сербською, чеською, італійською, білоруською мовами переспівали хіт Uriah Heep 1971-го Lady in Black. Його автор - тодішній клавішник і композитор групи Кен Хенслі.
"Пісню написав на основі реальних подій, - каже лідер українського гурту "Кам'яний гість" Юрій Верес. – Хенслі страждав від наркотичної залежності. Однією ногою вже стояв у могилі. Якось випадково познайомився з донькою сільського священика. Розмова з нею ніби зцілила музиканта. 2012-го "Кам'яний гість" випустили альбом, де переспівали рок-хіти 1960-70-х років. Lady in Black увійшла на диск під назвою "Жінка в чорному". Обрали саме цю композицію, бо найкраще підійшла для перекладу. Дуже поетична, багата на образи, наче наші народні пісні. Lady in Black цікава ще й музично, хоча має всього три акорди. Українська версія пісні вийшла напередодні Революції гідності й війни на Донбасі. Має пророчі рядки: "Битву, що робить з людей звірів, так легко розпочати й неможливо зупинить".
Коментарі