Майбутнє Європи і всього людства - не за Лондоном або Парижем, а за Києвом, Мінськом і Москвою, заявив напередодні російський глава синоїдального відділу із взаємин Церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін під час відеомосту.
Відеоміст Москва - Київ - Мінськ на тему "Православна церква і цивілізаційний шлях Росії" присвячений міжнародним громадським слуханням, які пройдуть під головуванням патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Києві в День хрещення Русі (28 липня).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Патріарх Кирило приїде до Києва на День хрещення Русі
"Наша православна, східнослов'янська цивілізація - не найчисленніша, але вона ключова, тому що знає, як відкрити двері в краще життя для всього світу і особливо для Європи. Майбутнє Європи - це сьогодні вже ясно - не за Лондоном, Парижем або Брюсселем. Майбутнє Європи - за Києвом, Мінськом, Москвою, а також за Кишиневом, Софією, Афінами, Бухарестом, за тими країнами, тими містами, які є центрами східно-християнської цивілізації ", - сказав Чаплін.
За його словами, вже сьогодні "ми - Київ, Мінськ, Москва - більше Європа, ніж Захід нашого континенту".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Лаврою церковників звинуватили в педофілії та трощили скриньку для пожертвувань
За його словами, "Захід зрадив ідеали Риму", ідеали християнства, зрадив ту Європу, яка була заснована на Римському праві і на християнських ідеалах.
"Пам'ятаючи про це, сьогодні нашій цивілізації не треба йти ні за слабким волею Заходом, ні за слабким інтелектуально Сходом. Нам не потрібно бути залежними і веденими в навколишньому світі діалогу цивілізацій. Нам потрібно возз'єднати інтелект (якого бракує на Сході) та волю (якої не вистачає на Заході), возз'єднати традиції та інновації, віру і життя, духовне і так зване мирське ", - закликав Чаплін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На патріарха Кирила подали до суду за незаконне збагачення
Він переконаний, що сучасні росіяни, українці і білоруси - носії "східно-християнської цивілізації" - за 10 років повинні "змінити цей світ".
"Альтернатива нашому шляху - це Апокаліпсис", - додав Чаплін, мабуть спираючись на біблійні знання.
У результаті Всеволод Чаплін побажав, щоб святкування 28 липня в Москві, Києві та Мінську привернули велику кількість молодих людей не тільки для того, щоб послухати музику, а й для того, щоб подумати про те, "що таке для наших народів День хрещення Русі".
Коментарі
10