Ми всі травмовані цією війною. Про це каже волонтерка та письменниця Юлія Ілюха на презентації книги "Східний синдром".
"Вони ніколи не зустрілися б, якби не війна на Донбасі. Гарячий вересень 2014-го звів разом адвоката-невдаху Васю, айтішника Макса та росіянку Таню, що втекла від чоловіка-садиста. У кожного — власна історія болючих втрат, яка штовхнула їх у бліндажі: Вася втікає в АТО від сварок із дружиною, Макс прагне помститися за вбиту наречену, а Таня мріє розпочати нове життя. Дружба, любов, ненависть — етапи одного шляху, який їм доведеться пройти. І жоден із них не уявляє, чим цей шлях скінчиться. У цій книжці немає батальних сцен і кривавих подробиць. Це оповідь не про героїв, а про звичайних людей, які повернулися з війни тілом, не повернувшись душею", - розповідає про книгу.
Ідеєю книги називає прагнення показати, як змінюються долі звичайних людей, коли потрапляють у невідворотні ситуації. Поштовхом до написання було враження від спілкування із військовим. Йому допомагала як волонтер і помітила, як у того після повернення з війни почали труситися руки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Щоб вижити, ти їстимеш землю. І годуватимеш землею" - як розгорялася війна на Донбасі
"Почала читати, розбиратися з наявною інформацією про посттравматичний синдром. Знайомий психолог сказав, що з війни повертається тільки тіло, а голова - лише за рік життя у мирному середовищі. До того свідомість працює за законами війни", - говорить Юлія Ілюха.
За відгуками бійців, опис синдрому у авторки вийшов правдивим. Книга видана у "Клубі сімейного дозвілля", коштує 85 грн.
У Львові в рамках Book Forum пройшов письменницький марафон на підтримку українських заручників Кремля. На заході був присутній режисер Олег Сенцов.
Коментарі