Роман японського письменника Кадзуо Ішіґуро "Залишок дня" - це історія одної людини і цілої епохи водночас, приватної драми, схованої за маскою служінню вищій цілі. Ця книга - одна з кількох, які радить прочитати журналістка Оксана Зьобро в інтерв'ю журналу "Країна".
"Ішіґуро – любов моя. Я читала всі його книжки і не по одному разу. Це неймовірний письменник, і цілковито мій автор. У кожній своїй книжці він інший, щоразу дає нову перспективу, використовує нову форму. І завжди в серцевині тексту – глибинна глибина і стільки сенсів. Він не дає оцінок, не засуджує, не моралізує, а разом з героями міркує, зважує, переглядає, озирається і дивиться вперед. Його тексти – це цілий всесвіт для мене, бо саме в них я повністю занурююся, в них починаю жити.
Дворецький Стівенс, який все життя прослужив у багатому маєтку Дарлінґтон-Голл, вирушає у невелику мандрівку. Щоправда, мандрує він не стільки південно-західною Англією, скільки своїм минулим і спогадами. Бо зараз за вікном його автомобіля 1956 рік, і зміни, які перевернули весь світ, всю ієрархію статусів, пріоритетів і принципів, дісталися і стін маєтку, за якими він ховався все своє життя. І настав час озирнутися і чесно поговорити з собою про себе ж.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сплав естетики, візуальної тонкості і знань: книга про війну для дітей і дорослих
"Залишок дня" – дуже близький мені текст. Він про відчуття вини і відповідальності, про життєві пріоритети, про те, як твоє таке непримітне життя – це теж пазл, з якого створюється світ, і ви з ним співзалежні. Це історія одної людини і цілої епохи водночас, приватної драми, схованої за маскою служінню вищій цілі, а ще того людського фактору, що, серед іншого, дозволило Другій світовій статися. Це історія вини, яку, щоб пережити, треба спершу визнати, особистої і колективної відповідальності. Що таке справжня гідність і як це – плутати місійність з колабораціонізмом, а жертв з нападниками. А ще це історія про те, що любити також треба вміти, та часом дуже непросто дозволити собі це. І що в кожного своя правда – і брехати собі теж треба вміти, бо наприкінці життя можна себе ж на цій брехні і зловити", - підсумовує Оксана Зьобро.
Інтерв'ю з Оксаною Зьобро читайте в журналі "Країна".
Оксана Зьобро народилася 15 березня 1988 року у Львові.
У 2010 році закінчила факультет журналістики ЛНУ ім. І. Франка. З 18-ти років працювала журналісткою, зокрема керівницею відділу культури газети "Високий Замок".
З 2013 року працює у "Видавництві Старого Лева". Зараз - керівниця відділу PR & Marketing "Видавництва Старого Лева".
Любить читати, збирає книжки про Фріду Кало.
Коментарі