"Мертві не вмирають", реж. Джим Джармуш
Фільм Джармуша вперше потрапив у Канни рівно 35 років тому. 1984-го робота "Більш дивно, ніж у раю" була відібрана до конкурсу Канн і відразу отримала "Золоту камеру" за найкращий дебют. Відтоді Канни не відпускають режисера. 1993-го він отримав Золоту пальмову гілку за найкращу короткометражку "Кава і сигарети: десь у Каліфорнії", а 2005-го - Гран-прі Канн за фільм "Зламані квіти". На фестивалі проходили прем'єри всіх його останніх фільмів. Головної Золотої пальмової гілки за повнометражний фільм в основному конкурсі у Джармуша поки що немає, передає НВ.
Картина про зомбі, в якій Джармуш зняв своїх улюблених акторів Білла Мюррея, Адама Драйвера і Тільду Суїнтон. У стрічці також знялися світові музичні легенди Іггі Поп і Том Вейтс. Фільму ще ніхто не бачив, але преса вже встигла написати, що свіжа картина Джармуша обіцяє стати "найбільшим зомбі-муві в історії".
"Одного разу в Голлівуді", реж. Квентін Тарантіно
За 25 років після того, як "Кримінальне чтиво" отримало Золоту Пальмову гілку Каннського кінофестивалю, Квентін Тарантіно повертається в основну програму Канн. Ще в квітні передавали, що Тарантіно з "Одного разу в Голлівуді" не встигне закінчити фільм до Канн. Але 2 травня директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо оголосив, що один із найбільш довгоочікуваних фільмів року увійде в основний конкурс Канн.
"Квентін Тарантіно не виходив із монтажної кімнати протягом 4 місяців, і все ж довів, що є справжнім, відданим і пунктуальним дітищем Канн! Тому він буде разом із нами у Каннах", - каже Фремо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 історичних фільмів про письменників
"Біль і слава", реж. Педро Альмадоварм
Після 3-річної перерви в основному конкурсі Канн свою картину представить оскароносний і "пальмоносний" іспанець Педро Альмодовар. "Біль і слава" - фільм про немолодого режисера, що переживає творчу кризу.
"Приховане життя", реж. Терренс Малік
Володар Золотої пальмової гілки 2011-го за "Древо життя", цьоріч американець Терренс Малік покаже в основному конкурсі Канн фільм "Приховане життя". В основу стрічки лягла біографія австрійця Франца Егерштеттера, якого нацисти у серпні 1943-го стратили за відмову служити у вермахті. Егерштеттер став символом австрійського Опору.
"Додому", реж. Наріман Алієв
За нагороду в конкурсній програмі "Особливий погляд" у Каннах побореться український фільм "Додому". Це повнометражний дебют українського режисера Нарімана Алієва. "Особливий погляд" традиційно називають другою за значимістю програмою Каннського кінофестивалю після основного конкурсу.
У головній ролі стрічки - Ахтем Сеітаблаєв. Його герой, кримський татарин Мустафа приїхав до Києва з анексованого Криму, щоб відвезти до Криму тіло загиблого старшого сина і забрати назад молодшого. Майже чверть фільму знята кримськотатарською мовою. Назва фільму кримськотатарською - Evge.
2 українські фільми візьмуть участь у конкурсі 72 Каннського кінофестивалю. Відбудеться 14–25 травня на півдні Франції.
Коментарі