До Дня Незалежності України — підбірка з 26-ти музичних альбомів українських виконавців, які з'явились за роки незалежної держави і вплинули на хід сучасної музичної історії України.
Рейтинг складений за даними музичного інтернет ресурсу Karabas Live.
Скрябін – Мова риб (1992)
Нова хвиля вперше звучить українською. Техно і синті-поп починає завойовувати постперебудовну країну. Перший офіційно виданий альбом "Скрябіна".
ВВ – Країна мрій (1994)
До цього альбому "ВВ" знала і любила лише молодь. "Країною мрій" — якісною добіркою рок-бойовиків – музиканти змогли розхитати масового українського слухача.
Брати Гадюкіни – Було не любити (1994)
Фірмовий "гадюкінський" стьоб з елементами соціальщини та лірики. Найбільше фанатів цього диску – серед тернопільчан і любителів футболу.
Ірина Білик – Фарби (1997)
Момент найвищого зльоту Ірини Білик. Підбірка хітів про важку жіночу долю. Видатна поп-лірика.
ВуЗВ – Планове засідання (1997)
Перший український хіп-хоп.
Катя Chilly – Русалки in da house (1998)
Визначний альбом сучасної української музики. Через кілька років ця унікальна співачка пішла зі сцени і ніша електро-фольку надовго залишилась порожньою.
ТНМК – Зроби мені хіп-хоп (1998)
ВуЗВ показали, що українці вміють взагалі репувати, а "Танок на Майдані Конго" довели, що вміють вони це дуже добре. З альбому "Зроби мені хіп-хоп" почалася слава харків'ян.
Руслана – Мить весни (1998)
Руслана вже була володаркою кількох премій, коли записувала дебютний альбом. Могла би співати поп-шлягери, але обрала автентику. Розквіт "коломийок" припав на "Дикі танці", але все почалось з альбому "Мить весни".
Плач Єремії – Добре (1998)
Найщімливіша україномовна балада всіх часів – "Вона" — звідси. Альбом, який найкраще презентує гурт Тараса Чубая.
Мандри – Романсеро про ніжну королеву (2000)
Строкатий мікс із фолку, блюзу, ска і регі, покладений на вишукану україномовну лірику. Прекрасний зразок міського романсу.
Гайдамаки – Гайдамаки (2001)
Вони першими видумали термін "козак-рок", і вже понад 20 років "лупають сю скелю". Найкраще це в них вийшло на альбомі "Гайдамаки" — в нього така енергетика, що він не відпускає від початку до кінця.
Океан Ельзи – Модель (2001)
Перший альбом ОЕ, записаний "золотим складом" – за участі Дмитра Шурова. Вихід на вищий рівень – в мелодиці, аранжуванні, текстах. Для багатьох фанатів був і залишається неперевершеним.
Тартак – Демографічний вибух (2001)
Альбом, який став проривом для гурту і справжнім вибухом у вітчизняному музичному просторі. Яскраві мелодії, стьобні тексти – Тартак показали слухачам, що таке "іронічний репкор" українською.
Піккардійська Терція – Ельдорадо (2002)
У львів'ян важко обрати якусь одну платівку, їх спів завжди був на еталонному рівні. Але саме в альбомі "Ельдорадо" опинилися знакова в подальшому композиція "Гей, Пливе Кача" — переспів старовинної лемківської пісні.
5'nizza – 5nizza (2003)
Пісні, які поєднали в собі регі, соул, блюз, хіп-хоп, фанк і вуличну естетику та в лічені місяці зробили Сергія Бабкіна та Андрія Запорожця відомими артистами без реклами та підтримки лейблів. Народна музика.
Друга ріка – Два (2003)
Мейнстрим, ознакою якого є відчуття смаку та стилю. Поп-рок, зроблений на совість талановитими музикантами, які тримаються на рівні до сьогодення.
Бумбокс – Меломанія (2005)
Дебют гурту, який є одним з головних в історії сучасної української музики завдяки глибині матеріалу, міксу енергії різних жанрів та надзвичайному вокалу фронтмена Андрія Хливнюка.
Перкалаба – Горрри (2005)
Ключова робота івано-франківської команди, яка поєднала в собі дику силу Карпат, унікальний гумор та артистичну свободу.
Крихітка – На першому місці (2005)
Після цього альбому Саша Кольцова написала декілька чудових пісень, але головною в історії її проекту досі залишається саме ця платівка.
The Maneken – Magic Force (2007)
Перший альбом проекту Євгена Філатова – одного з головних саундпродюсерів країни та людини, яка суттєво вплинула на саунд української поп-музики.
Pianoбой – Не прекращай мечтать (2013)
Другий альбом сольного проекту колишнього учасника "Океану Ельзи" та Esthetic Education Дмитра Шурова. Тут він змінив пістряву еклектику на піано-реп у мінорі та бунтарські настрої. Пророчий реліз, що вийшов напередодні Революції Гідності.
Vivienne Mort – Театр Pipino (2013)
Перший і поки єдиний великий студійник столичного гурту під проводом Даніели Заюшкіної. Готика у кабаре.
ONUKA – ONUKA (2014)
Фольк із електронною музикою наші музиканти змішували і до ONUKA. Але саме Ната Жижченко змогла зробити фолькотроніку популярною.
The Hardkiss – Stones and Honey (2014)
Дебютник Юлії Саніної та її команди. The Hardkiss вдалося поєднати непоєднуване: запакувати електронний кайф і гітарний драйв у ефектну поп-обгортку.
ДахаБраха – Шлях (2016)
На трьох попередніх альбомах "ДахаБраха" вводила у етнотранс з не меншою майстерністю, ніж на четвертому. Але пунктом призначення їх довгого шляху на сьогодні поки що є саме ця збірка пісень, які музиканти знайшли у різних регіонах України.
Один в каное – Один в каное (2016)
Слухачі так довго чекали на платівку тріо зі Львова, що слова більшості з цих пісень завчили до дірок. Робота, яка залишиться в історії української музики еталонною збіркою вишуканих акустичних балад про кохання, життя і смерть.
24 серпня на харківському стадіоні "Металіст" виступатиме "Океан Ельзи".
×
Коментарі