— Створити новий світ у формі слова — це каторжна праця, — каже письменник 56-річний Василь Базів. Свій роман "Хрест" заступник голови президентської адміністрації за часів Кучми презентує у столичному готелі "Україна" 6 грудня.
На презентацію зібралися із 50 літературознавців і політиків. Сидять за столами, застеленими білими скатертинами. На кожному стоять по чотири книжки. Їх розбирають одразу. Дехто ховає в портфель по два примірники.
— Інтрига захоплює з першого рядка, — каже академік Микола Жулинський, 71 рік. — Перша частина — це художній твір, а друга починає жити за законами публіцистики. Недобру гру з автором зіграв радянський розвідник Судоплатов. Василь занадто захопився цим персонажем.
Події відбуваються в 1960-х. У підкарпатському селі ленінці скидають із церкви хрест. Ця акція викликає народне повстання.
— Прочитав цей роман за одну ніч, — розповідає колишній віце-президент Національної телекомпанії Володимир Кметик. Він був першим читачем рукопису. — Сподобався опис, як танкові війська оточили коров'яче стадо. Хтось із Москви сказав, що там ховаються бандерівці. Мені це нагадало моє дитинство. У горах упав метеорологічний зонд. Війська тоді оточили 20-кілометрову зону, думали, що на парашутах приземлилися шпигуни.
"Хрест" — перша художня книжка Базіва. Раніше він писав публіцистичні твори.
— Роман створив за три тижні, проте збирав інформацію все життя. Раніше за літературу не брався, бо просто не вистачало часу, — каже Василь Андрійович. — Літературою треба займатися, якщо маєш на меті створити щось, варте Нобелівської премії.
Роман вийшов у харківському видавництві "Фоліо" накладом 1,5 тис. примірників.
— Щомісяця ми отримуємо по 200 рукописів і майже їх не видаємо, — каже директор видавництва 44-річний Олександр Красовицький. — Надсилають переважно жіночі романи, детективи або фентезі. Із такими жанрами ми не працюємо. Рукопис із назвою "Хрест" мене зацікавив. Зрозумів, що це — великий український роман. Такі ми шукаємо.
Коментарі