Третю "Київську пектораль" здобув режисер 52-річний Олексій Лісовець. Цю театральну нагороду отримав як найкращий режисер. У столичному Театрі на Лівому березі поставив комедію "Опискин. Фома!" за мотивами повісті російського письменника Федора Достоєвського.
Чому обрали Достоєвського?
— Достоєвський жив на території совісті. Все життя вивчав сумління. Співчував людині, яку роздирає Бог і Сатана. Він — православний письменник на стороні Бога.
Як має працювати сучасний театр: за підтримки держави чи заробляти самостійно?
— Я категорично проти, щоб театр сам себе забезпечував. Це неможливо. Театр, розважаючи, робить людину людиною. Без державної допомоги так не зможе. Виживаючи, він буде змушений тільки розважати. Зараз спостерігаємо, як змінюються державні театри, яким не вистачає фінансування. Часто вони вимушені брати в репертуар суто розважальну драматургію. Не підтягують глядача, а спускаються до його рівня.
Ви були учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Як цей досвід позначається на вашій роботі?
— Це — всередині, мені це важко виокремити. У грудні мені вручили зірку "Герой Чорнобиля". Те, що я був учасником ліквідації, — найважливіше, що зробив у житті. Чого б я не досяг у театрі чи в кіно, головним назавжди залишиться Чорнобиль. Я чесно виконав свій обов'язок 1986 року. У травні був розвідником-дозиметристом оперативної групи. А батьки мої були учасниками Вітчизняної війни. Прожили велике, довге життя. Але головним для них залишилася війна.
Коментарі