Ексклюзиви
пʼятниця, 06 липня 2012 06:30

Вілінович пише п'яту книжку про Бендера

Вілінович пише п'яту книжку про Бендера
Андрій Міронов у ролі Остапа Бендера. Фото: library.khai.edu

Киянин 83-річний Анатолій Вілінович пише книжки про пригоди Остапа Бендера. Дає оголошення в газеті "Експрес об'ява", шукає спонсорів.

На порозі Вілінович — високий бадьорий літній чоловік із густим сивим волоссям — цілує в щічку. Неголене підборіддя колеться.

— Садись, лапочка ты моя, — проводить у неприбрану кімнату. З нових речей тут тільки вентилятор. Книжкова шафа й полиці забиті книжками.

— Зараз вимкну світло в коридорі, будемо економити, — сідає навпроти  за стіл. — Коли почалася війна, я жив у Донецьку. Будинок наш розбомбили, ми перебралися в халупу, у квартирку бідних євреїв. Називали її землянкою. Живемо, голодаємо. А поряд — пристойний дім агронома. Мама цього агронома Анна Михайлівна почала нам носити книжки читати. На голодний шлунок дуже не побігаєш, і книжки йшли на "ура". Запали мені в душу "12 стільців" і "Золоте теля" Ільфа і Петрова.

Писати вірші, оповідання я почав іще в школі, продовжив в інституті. У мене їх нікуди не приймали. Нічого, у Горького, у всіх великих спершу не приймали, — сміється. — Думаю, про що ж писати, щоби пішло? Мене осяяло: а що стало з Бендером після того, як його пограбували румуни на кордоні? Написав, що він обдурив прикордонників, вони його відпустили. У СРСР зустрів Козлевича, потім — археолога, який розповів Остапу про скарб у Києві. Дорогою він стикається з Балагановим, який уникнув в'язниці — друзі знову разом.

Книжку назвав "Дальнейшие похождения Остапа Бендера". Вона вийшла 1997-го на гроші спонсора. Весь наклад розкупили. Друга називається "Остап Бендер в Крыму". В ній великий комбінатор шукає цінності Азово-чорноморського банку, які потопили у Чорному морі. "Остап Бендер и Воронцовский дворец" — про прикраси графині, що після революції заховала їх у палаці. У четвертій Бендер стає агентом ГПУ. П'яту автор пише.

— Моєму герою так і не вдається розбагатіти. Як тільки наближається до скарбів, щось трапляється. Подумую зробити його державним діячем.

Вілінович порівнює себе з Бендером.

— Він жив бідно, недоїдав, я теж. Тільки стати авантюристом у мене не вийшло. Авантюра — це ж уголовщина. Красти й обманювати я не можу. Торгувати, правда, торгував. У війну в німців купував камінчики-запальнички, сахарин, горілку, консерви. А приносив яйця, чай, одеколон. У юності купував трипроцентні облігації, думав, що так забагатію. Але вигравав копійки. А зараз солідний чоловік, забезпечений. Про авантюри тільки пишу. Також воєнні детективи.

Із дружиною письменник розлучився давно.

— Вона мені не давала працювати, зараз не спілкуємося. Сестра навідається, прибере, син є, невістка. Женитися не можу, бо коли пишеш, усі заважають.

Допомогли Янукович і Табачник

Загалом письменник надрукував шість книжок.

— На одну треба 40-50 тисяч гривень. Спонсора шукав, усі мільйонери — жлоби. Коли Ющенко балотувався, я йому подарував книжку. Він навіть, сволоч, не відповів. Янукович молодець, поручив Табачнику, той був віце-прем'єром і нажав на видавництво. Одну мою, про військового розвідника, надрукували. Віктор Пінчук відповів: "У нас не передбачено на видання книжок". Ахметов сказав: "У нас гроші треба на оздоровлення дітей, боротьбу з онкологією". Я навіть у Москві знайшов сестру Ільфа. Зідзвонився. Вона старенька, говорить: "У це встрявати не буду, ми насилу видаємо "Одноповерхову Америку" Ільфа і Петрова.

 

Зараз ви читаєте новину «Вілінович пише п'яту книжку про Бендера ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

11.02.2011 16:04:47пересічний193.19.152.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Шановні, на фото зі знімального майданчика фільму „Біла гвардія” видно синьо-жовтий прапор. Але, на скільки мені відомо, у 1918 році (з січня по квітень) прапором УНР був жовто-синій прапор (жовта смуга вгорі, а синя – знизу). За гетьмана Скоропадського (з квітня по грудень 1919 року), як цілком вірно написано у Вікіпедії, порядок кольорів на прапорі міняється - синя смуга стає вгорі, жовта - внизу. Скоропадський оголосив, що це символічне \"перевернення України\". То ж який період історії знімався на Софіївській площі?
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути