— Тепер за право видавати п'ять книжок за рік я платитиму державі майже тисячу гривень на місяць, — каже 39-річний Олексій Росовецький, власник київського видавництва "Селена". Друкують літературу накладом 500 примірників.
З 2017 року для фізичних осіб-підприємців щомісячна сума внеску до Пенсійного фонду становитиме 22% від розміру мінімальної заробітної плати.
— До внесення змін у законодавство податок був 352 гривні. Фізична особа-підприємець сплачувала його тільки в разі отримання прибутку. Тому багато бізнесменів тримали відкриті ФОПи. Нововведення вже призвело до масової ліквідації підприємств власниками, які використовували їх не кожен місяць — так званих "сплячих ФОПів". Шикувались у черги до податкових органів, щоби встигнути закритися до 1 січня, — говорить видавець Дмитро Капранов, 49 років.
— Єдиний соціальний внесок — це основний податок, який платять видавці. Всі колеги розгублені. Та закривати видавництва ніхто не буде. Друкуватимемо "ліві" наклади. Причому всі. Досвід такої діяльності в нас тривалий. Ми боролися з кількома придурошними урядами, починаючи від Леоніда Кучми і закінчуючи Віктором Януковичем. Будемо йти в підпілля, поза межі досяжності податкової інспекції.
На 2016 рік у Держкомтелерадіо було зареєстровано 5979 видавництв. Із них 1342 — фізичні особи-підприємці.
Коментарі