вівторок, 24 червня 2014 14:44

Вибухом вибило 21 вікно в Донецькому музеї

Автор: ФОТО з сайта www.facebook.com
  12 червня у Донецькому Художньому музеї повилітали вікна через вибух машини неподалік. Експонати не постраждали
12 червня у Донецькому Художньому музеї повилітали вікна через вибух машини неподалік. Експонати не постраждали

— Без "Арсеналу" не зможемо захистити нашу державу. Але без мистецтва не зможемо захистити націю, — каже Катерина Ющенко, 53 роки, зі сцени столичного "Мистецького Арсеналу". Тут 20 червня нагороджують переможців акції "Музейна подія року". 2014-го — це започаткування премії ім. Возницького. Її організував "Мистецький Арсенал". Головна нагорода — 20 тис. грн. Гроші підуть у призовий фонд премії Возницького.

— Серед музейних працівників є герої. Ми знаємо, скільки зусиль доклав колектив Національного художнього музею. Протягом трьох місяців вони жили там і захищали його. А є і такі, що залишають музеї і йдуть воювати, — додає Катерина Ющенко. Представникам музеїв дарує квіти і пам'ятні дошки. Відзнаку "Єдина країна" передадуть у Крим. Національний заповідник "Херсонес Таврійський" отримав її за те, що потрапив до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

— Найбільший біль України — втрачені у Криму колекції музеїв, унікальна архітектура і заповідники, — розповідає 37-річний Владислав Піоро, голова Українського центру розвитку музейної справи. — Голови тих музеїв тепер підпорядковані іншій державі. Аксьонов звільнив керівника Бахчисарайського історико-культурного заповідника Валерія Науменка. Музеям на сході країни можемо допомогти тільки морально. Добре, що голова Донецького художнього музею Галина Чумак вчасно зняла колекцію і перемістила у фондосховище. Нещодавно на площі Донецька неподалік музею вибухнув мікроавтобус. Там повилітали шибки.

— Вибуховою хвилею вибило 21 вікно, — розповідає Леся Гасиджак, 31 рік, редактор порталу "Музейний простір". — Благодійники допомогли засклити вікна, але це не рятує заклад. Донецький художній і луганські музеї зачинені, а Донецький краєзнавчий працює, бо він на околиці міста. Тут згадували про музейника-військового — це правдива історія. Ігор Коцюбинський був директором чернігівського музею Михайла Коцюбинського. Він спадкоємець письменника, за фахом — кадровий військовий. Коли почалася мобілізація, звільнився з музею і пішов в армію. Тепер заклад очолює його дружина.

Марина Скирда, 46 років, з Національного художнього музею тримає букет і дошку-відзнаку.

— Допомогу киян особливо відчули під час зимових подій, коли музей опинився на лінії вогню. Люди пам'ятали, що за палаючими барикадами було мистецтво. Потім, коли революція перемогла, ми побачили, що кияни прибрали галявину перед музеєм, там не лишилося жодних слідів "Беркута".

Відзнаку "Музейна подія року" вручають з 2006-го.

Зараз ви читаєте новину «Вибухом вибило 21 вікно в Донецькому музеї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути