Понеділок, 11 лютого 2008 14:52

Вибирають акторок на фільм про Полтавську битву

Автор: фото: Юлія МІХНО
  Марина Черненко (попереду) втілюватиме українську армію
Марина Черненко (попереду) втілюватиме українську армію

У скульптурній залі Галереї мистецтв у Полтаві 6 лютого відбувся кастинг на фільм про Полтавську битву 1709 року.

Зйомки стрічки під робочою назвою "На крилах пам"яті" планують розпочати у квітні. Вони проходитимуть на місцях битви зі шведами під Полтавою і в райцентрі Диканька. На короткометражку громадська організація "Фонд 300-річчя Полтавської битви" виділила 19,5 тис. грн. Завершити роботу хочуть до середини літа.

Режисером фільму призначили художника з Полтави Олега Мінгальова, 48 років, який торік зняв фільм "Тунелі історій" про королеву Франції Анну Ярославну.

На 15.00 прийшло чотири дівчини. Сіли серед скульптур на шкіряний диван. Між собою не спілкуються.

— Фільм ітиме 7–8 хвилин, але відеоряд буде динамічним і насиченим, — пояснює дівчатам Мінгальов. — Багато моментів символічного змісту. Наприклад, сцена: повз хрест проходитимуть покоління українців за останні 300 років.

У короткометражці планують задіяти багато людей. Тому у масовку зможе потрапити кожен бажаючий.

— Сьогодні відберу претенденток на ролі трьох головних героїнь, які представлятимуть алегоричні образи української, російської та шведської армій, — каже режисер.

Шведкою він хотів бачити дівчину зі світлим волоссям. Із присутніх найбільше підходять Олена та Анжела. Мінгальов просить їх помірятися зростом.

— Дівчата, підійдіть до колони та вирівняйте спини, — наказує. — Де ви бачили сутулу актрису?

Дівчата вирівнялися по колоні. З рівними спинами сіли на місце.

18-річна Леся Гарбуз приїхала з мамою із райцентру Зіньків за 70 км. Інші — з Полтави. Усього 11 претенденток. Мінгальов просить по черзі вийти та розповісти виразно будь-який вірш. Висока брюнетка Марина Черненко, 19 років, декламує Цвєтаєву. Дівчина родом з Гадяча, навчається в Полтавському технічному університеті. Олег Володимирович зустрів її на вулиці й запропонував прийти на проби.

Леся Гарбуз із Зінькова читає власний вірш і співає пісню "А я не скорилася, зі сльози відродилася".

Далі Мінгальов пропонує дівчатам станцювати без музики.

— У фільмі героїням важливіше пластично рухатись, аніж розмовляти, — пояснює.

Далі просить зобразити мавок, які гуляють лісом. Ті соромляться грати перед публікою, але підкоряються.

На роль дівчини, яка символізуватиме українську армію, режисер відібрав Марину Черненко. На роль шведської та російської армії акторок ще не взяли.

Перед зйомками дівчата пройдуть фотопроби у студії при Інституті економіки і права по вул. Котляревського в Полтаві та займатимуться з Мінгальовим акторським мистецтвом.

Наступні проби відбудуться сьогодні.

Зараз ви читаєте новину «Вибирають акторок на фільм про Полтавську битву». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода