— Заборонили російські фільми та серіали, бо виготовлені в країні-агресорі. Водночас треба знайти способи підтримки українського кіно, — каже голова парламентського комітету з питань культури і духовності 48-річний Микола КНЯЖИЦЬКИЙ. Представляє фракцію "Народний фронт".
23 березня Верховна Рада ухвалила закон "Про державну підтримку кінематографії в Україні". Він сприятиме боротьбі з піратством в інтернеті. А державне фінансування повнометражних фільмів зросте з половини бюджету картини до 80%.
— Закон уперше дозволяє виробникам кіно- і телепродукції запобігати її незаконній трансляції. Також підтримує спільне з іншими країнами виробництво кіно. Вони зможуть отримати назад частину сплачених тут податків. Якщо, звісно, ці фільми чи серіали позитивно розповідають про Україну. Це — поширена практика у світі. Наприклад, уряд іспанської Каталонії виділив півтора мільйона євро голлівудському режисеру Вуді Аллену для зйомок у своїй столиці Барселоні, — говорить Княжицький.
— Закон дає шанс достойного фінансування. Щоб він запрацював, потрібно мінімум рік, — вважає режисер і продюсер Олена Фетісова, 52 роки. — Це покращить міжнародний імідж України. Позитивно, що повертатимуть кошти тим, хто зніматиме фільми на нашій території. Така схема працює в більшості європейських країн. Зокрема, у Чехії, Румунії.
Інтернет-піратство — це крадіжка. Коли вийшла у прокат моя стрічка "Параджанов", очікували великих надходжень. Це був спільний проект України з Грузією, Вірменією та Францією. Після першого сеансу в прокаті фільм з'явився в мережі. Його скачали майже 300 тисяч разів. Ці люди зекономили на квитках. Гроші не потрапили до знімальної групи. І не пішли на розвиток українського кіно.
Коментарі