— Зазвичай фільми про війну зводять до боїв, у яких головна мета — вбити побільше і захопити якнайширшу територію. А в стрічці "Дюнкерк" — навпаки. Фільм повністю зосереджений на порятунку людей. Усі вчинки героїв — не заради смерті ворога, а заради життя співвітчизника. Один із трьох головних героїв узагалі жодного разу не бере до рук зброї. А другий — з'являється з гвинтівкою лише в одній сцені, — розповідає про воєнну драму англійського режисера Крістофера Нолана "Дюнкерк" кінокритик 27-річний Антон Філатов.
Стрічка заснована на реальних подіях. З 26 травня по 4 червня 1940 року нацисти оточили союзні війська під французьким містом Дюнкерк. Від смерті й полону 338 226 військових урятували звичайні англійці. Вони приплили на човнах з іншого боку протоки Па-де-Кале. Прем'єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль назвав цю операцію "чудесним порятунком".
— У фільмі філігранно переплетені історії льотчика, рядового солдата та власника яхти. В останнього старший син загинув на війні. Чоловік вирішує в цій бійні врятувати хоча б одне життя, — продовжує Антон Філатов. — У цьому герої, якого зіграв англієць Марк Райнелс, можна впізнати нинішніх українських волонтерів. Вони відправляються на Донбас з власної волі, не розуміючи до кінця, наскільки це ризиковано. Стали єдиною надією для багатьох українських бійців.
На зйомках "Дюнкерка" майже не використовували комп'ютерної графіки. В морських сценах задіяли справжні судна, а для створення масовки реквізитори зробили картонні корпуси автомобілів і солдатів.
Радником режисера 46-річного Крістофера Нолана під час зйомок став історик, автор книги "Забуті голоси Дюнкерка" Джошуа Левін. Разом вони говорили з ветеранами, які брали участь в операції, читали архівні матеріали.
За перші вихідні прокату "Дюнкерк" зібрав $50 млн. Нолан отримав один з найбільших гонорарів в історії Голлівуду — $20 млн та 20% від касових зборів.
В українських кінотеатрах "Дюнкерк" іде з 20 липня.
Коментарі