Ексклюзиви
Понеділок, 18 лютого 2008 15:37

ТОП-10 художників, картини яких найчастіше викрадають

ТОП-10 художників, картини яких найчастіше викрадають

У Лондоні мистецька агенція "АртЛос Реджістер" уклала десятку художників, картини яких найчастіше викрадають. Перше місце посів іспанець Пабло Пікассо, а останнє — француз Анрі Матісс. Щороку в світі викрадається предметів мистецтва на $ 6 млрд, це стало вигідним бізнесом у кримінальних колах.

Полотна Пікассо викрадають найчастіше, бо за життя він створив багато робіт — 14 тис. полотен, 100 тис. гравюр та 34 тис. ілюстрацій до книг. Нині відомо про викрадення 572 робіт художника. Востаннє це сталося 7 лютого у швейцарському місті Пфеффікон, що біля Цюріха. Із музею зникли картини "Голова коня" та "Склянка і глечик". Їхня вартість декілька мільйонів доларів. Перед тим було викрадено дві картини з Музею мистецтв у Бразилії на $56 млн. Заклад не мав сигналізації, а жоден із його 8 тис. експонатів не був застрахований.

Найбільше картин митця зберігається в Парижі, в якому він прожив із 1909-го до своєї смерті 1973 року. Із Паризького музею Пікассо, де виставлено майже 200 його полотен, 2007-го онуки художника вкрали дві картини ціною 50 млн євро. За півроку після крадіжки їх знайшли у квартирі родичів. Ті не змогли їх продати, бо роботи були надто відомими.

Далі в рейтингу йдуть: Жоан Міро, Марк Шагал, Сальвадор Далі, Оґюст Ренуар, Альбрехт Дюрер, Рембрандт ван Рейн, Енді Ворхол, Петер Рубенс.

Підробку картини Моне виявили через 50 років

Минулого тижня в німецькому музеї "Вальраф-Ріхарц" виявили підробку картини "На берегах Сени поблизу Порт-Віллез" французького імпресіоніста Клода Моне. У музеї вона перебувала з 1954 року.
— Ми готувалися до нової виставки. Запросили реставраторів, щоб ті оглянули картину перед заходом, — розповідає Штефан Шверц із керівництва музею. — Вони виявили, що картина спочатку була намальована олівцем і лиш потім розписана олійними фарбами. А це нехарактерна для Моне техніка. Крім того, на полотно нанесли шар глазурі, щоб візуально його зістарити. А ще, на ньому знайшли два підписи. Один — насправді належить Моне, а другий — майстерна його копія.
26 січня цього року на аукціоні в англійському місті Норсхемптонширі підробку картини Клода Моне "Санта Марія дела Салюте і Гранд Канал" продали за 15 тис. фунтів стерлінгів. Її створив відомий у світі імітатор картин Том Кітінґ.

Зараз ви читаєте новину «ТОП-10 художників, картини яких найчастіше викрадають». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі