четвер, 19 жовтня 2006 20:02

Спілберґ приїхав до Києва

Автор: фото: Микола ЛАЗАРЕНКО
  Стівен Спілберґ говорить із Катериною Ющенко та Віктором Януковичем перед показом фільму ”Назви своє ім’я”
Стівен Спілберґ говорить із Катериною Ющенко та Віктором Януковичем перед показом фільму ”Назви своє ім’я”

На презентацію фільму "Назви своє ім"я" прийшли прем"єр Віктор Янукович, екс-президент Леонід Кучма та голова Верховної Ради Олександр Мороз.

Документальну стрічку про Голокост презентували у столичному Міжнародному центрі культури і мистецтв. Продюсували фільм 46-річний українець Cергій Буковський і голлівудський режисер Стівен Спілберґ, 59 років. Гроші на фільм — $1 млн — виділив Віктор Пінчук, 45 років.

— Ой, не треба, ви знову про політику питатимете, — відмовляється від розмови з "ГПУ" 68-річний Леонід Кучма.

Він сидить у першому ряду амфітеатру з дружиною Людмилою, донькою Оленою Франчук та зятем Віктором Пінчуком. Поруч розмістились Олександр Мороз і Віктор Янукович. Між українським прем"єром і Пінчуком сидить Спілберґ. Через прохід у тому ж ряду — президент Віктор Ющенко з дружиною. Він єдиний з політиків прийшов без краватки.

В основі стрічки — розповіді євреїв, які вижили в гетто і таборах під час Другої світової війни, та українців, що рятували їх.

Пінчук зустрівся зі Спілберґом у Нью-Йорку.

— Ми потрапили на зйомки перших кадрів його фільму "Війна світів", — розповідає "ГПУ" Олена Франчук, 36 років. — Стояли поруч, а він у цей час розмовляв по рації з актором Томом Крузом. Той саме був у металевому боксі на висоті 200 метрів. Круза було видно на моніторі. Родина Спілберґа походить з Одеси. Він казав, що пам"ятає, як звучить російська мова, але вже нічого не розуміє.

Після показу фільму якась жінка із зали сказала:

Спілберґ пам"ятає, як звучить російська мова, але вже нічого не розуміє

— Дякую пану Віктору, що вчить нас бути толерантними.

— Якого Віктора ви маєте на увазі? — спитав Пінчук.

Усі засміялися. А Ющенко почав поправляти манжети, потім прошепотів щось дружині на вухо.

— Усі мої родичі емігрували до Америки з України, — розповідає режисер. — У них у будинку під Цинциннаті в американському штаті Огайо була маленька Одеса. Вони розмовляли в основному російською, іноді на ідиш. Прищеплювали мені єврейські традиції. Але я не відчував себе євреєм. Тільки коли потрапив до Голлівуда, де працюють в основному євреї, зрозумів, хто я насправді. Коли народився перший син, Макс, виховував його як єврея.

Першими словами Спілберґа на українській землі були: "Нарешті я приїхав додому". Поселили режисера у готелі "Прем"єр-палац". Годували тільки кошерною їжею.

— Коли я побачив, що біля Бабиного Яру побудували метро, зрозумів: більшість українців навіть не підозрюють, що це за місце, — зазначає Спілберґ. — Хоча там стоять два пам"ятники. На них ми поклали багато каміння, — каже про єврейську традицію замість квітів класти на могили каміння.

1993 року Стівен Спілберґ витратив $23 млн на зйомки фільму "Список Шиндлера".

За цю стрічку він отримав нагороду Американської кіноакадемії "Оскар" як кращий режисер. Майже всі кошти, які заробив "Список Шиндлера", Спілберґ витратив на "Фонд візуальних свідчень Катастрофи". Організація шукає людей, що вижили з часів Голокосту. Буковський взяв у них інтерв"ю. На основі 500 таких розмов і зробили стрічку.

Зараз ви читаєте новину «Спілберґ приїхав до Києва». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути