Чотири фільми покажуть на фестивалі "Тиждень швейцарського кіно" у столичному кінотеатрі "Жовтень" 4–7 липня.
Головна прем'єра — драма "Щасливий Лазар" італійської режисерки 37-річної Аліче Рорвахер. Дія відбувається у вигаданому селищі Інвіолата. Його жителі не знають, що кріпацтво давно скасували, працюють на тютюновій плантації, що належить маркізі.
— Головний герой дивакуватий, але чистий і щирий селянин Лазар, — каже кінокритикиня Карина Сєчина, 25 років. — Допомагає іншим, навіть якщо це шкодить йому.
Стрічка показує, що село заслуговує на пам'ять і допомогу, а не на руйнування і забуття.
— "Щасливий Лазар" отримав приз за найкращий сценарій на 71-му Каннському кінофестивалі, — говорить засновник і керівник кінокомпанії "Артхаус Трафік" Денис Іванов, 40 років. — Це один із тих фільмів, що залишаються в історії.
Стрічка спільного виробництва Швейцарії, Італії, Франції та Німеччини.
Окрім "Лазаря", до програми заходу відібрали драму "За вітром" — про молоду пару, що переїжджає з міста у гори.
Фільм "Невинний" розповідає про жінку, яка зустрічає колишнього коханця, що виходить із в'язниці.
У мелодрамі "Мрія Катріни" головна героїня закохується в найкращого друга свого хлопця. За сюжетом, обидва чоловіки потрапляють в автокатастрофу. Один втрачає голову, інший — тіло. Завдяки трансплантації стають однією людиною й повертаються до жінки.
Фестиваль швейцарського кіно в Україні проводять щороку з 2017-го.
Кінотеатр закрили
Цьогорічний "Тиждень швейцарського кіно" перенесли із кінотеатру "Київ". Це головний кінофестивальний центр столиці. Фільми демоструватимуть у кінотеатрі "Жовтень". 20 років "Києвом" керувала компанія "Культурний центр". Міська влада змінила орендаря і закрила будівлю на інвентаризацію. Новий орендар — компанія "Сінема-Центр".
Представники міськадміністрації зайшли в будівлю з допомогою муніципальної охорони, зупинили роботу кінотеатру і закрили вхід. У "Культурному центрі" заявили, що сталося рейдерське захоплення.
Нинішній орендар не брав участі в конкурсі на управління кінотеатром, результатів не визнав і подав на КМДА в суд. Наполягає, що за умовами договору мав першочергове право продовжити його термін дії.
Кажуть, новий орендар підніме ціни на квитки і змінить репертуарну політику.
— Є й інші побоювання, — говорить організатор Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Кирило Марікуца, 28 років. — Перш за все, що "Київ" перестане бути центром фестивального життя, навіть якщо це прописано в договорі. Некомерційне кіно можуть показувати в ранкові й денні сеанси або в малих залах.
Це останній немережевий кінотеатр у центрі міста. Може, "Сінема-Сіті" все зробить круто. А може, "Київ" зникне, як кінотеатр "Зоряний" і "Кінопанорама".
Коментарі