вівторок, 31 січня 2017 07:45

З кожним розмовляв у середньому 17 хвилин

З кожним розмовляв у середньому 17 хвилин

17 хв. у середньому розмовляв 28-річний киянин Богдан Логвиненко з подорожніми під час мандрівок Індокитаєм. За 2,5 року об'їхав Лаос, Таїланд, В'єтнам, Малайзію та Сингапур. Бесіди записував. Назбирав 88 історій, які увійшли до книжки "Перехожі. Південно-Східна Азія".

— У цій частині світу з тобою скрізь вітаються і прощаються, бажають хорошого дня. Посміхаються в метро і дивляться в очі. Можна сміливо зустрічатися поглядами, — говорить Богдан Логвиненко.

— У столиці Лаосу В'єнтьяні містер Лі розповів, що втік із Китаю від дружини. Не давала розлучення. Влаштувався хірургом. Якось видалив лаосцю наріст із статевого члена. Пишається цим, повісив трофей на стіні кабінету.

Серед героїв книги — багато українців.

— Орися й Сашко — зі Львова. Хлопець 20 років живе в Сполучених Штатах. Довго вмовляв жінку відвідати Азію. Орися вагалася через стереотипи про бруд та антисанітарію. Вони об'їхали разом чотири країни. Інша пара, харків'яни Ольга та Олег, назавжди переїхали в Таїланд. Дівчина сумує за черешнями. Олег жодних позитивів в Україні не бачить і повертатися не збирається. Раніше тренували серфінгістів у Криму.

У В'єтнамі зустрів Дмитра на прі­звисько "Порішай". Живе тут два роки. На Євро-2012 стриг Кріштіану Роналду та пів збірної Португалії. Роналду подарував футболку з автографом. Дмитро продав її харківському бізнесменові Олександру Ярославському за 200 тисяч доларів, щоб урятувати хворого на рак хлопчика.

Познайомився з українською сім'єю, яка 2014-го переїхала на острів Самуй в Сіамській затоці. ­Планували здавати свою квартиру в Донецьку. Віктора з Кропивницького зустрів у Ханої. Чоловік досконало знає в'єтнамську. Йому пропонували працювати перекладачем Януковича, коли той був президентом, — відмовився.

— Будь-хто може проїхати такий самий маршрут і записати сто інших історій, — каже Логвиненко.

У соціалістичному Лаосі місцевий житель доводив письменникові, що війну в Україні влаштували США. Казахи в Малайзії переконували, що українці й росіяни — один народ. Китаєць із Куала-Лумпура питав, чому українці з Донбасу хочуть у Радянський Союз. Малайзієць Карун бував у Львові та Одесі. Вважає, що відвідав казковий світ. У захваті від ресторану "Криївка" і чаю в металевих підстаканниках, який пропонують у потягах.

Книга Богдана Логвиненка "Перехожі. Південно-Східна Азія" вийшла у львівському "Видавництві Старого Лева". Цього року має з'явитися її друга частина — про подорожні розмови під час мандрівок Європою.

Зараз ви читаєте новину «З кожним розмовляв у середньому 17 хвилин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути