— У Європі найбільше фільмів знімають французи, — каже 30-річний Ілля Дядик, програмний директор фестивалю "Вечори французького кіно".
— Кіно винайшли саме в цій країні. 1895-го на бульварі Капуцинок у Парижі брати Люм'єри показали перший сеанс. Багато важить і підтримка держави. При міністерствах є посада аташе, який просуває французьке кіно у світі. Також на створення стрічок ідуть суттєві грошові вливання з держбюджету.
Однією з головних прем'єр "Вечорів французького кіно" стала історична драма "Один король — одна Франція".
1789 рік. Парижани взяли штурмом фортецю Бастилію. Почалася Велика французька революція. Молода праля Франсуаза і її коханий Базіль беруть участь у Національних установчих зборах. Намагаються змінити конституцію та оформити новий державний устрій Франції, за сюжетом.
— На створення цієї монументальної костюмованої картини режисера П'єра Шоллера надихнули арабські революції, — продовжує Ілля Дядик. — 2010-го почалися в північній Африці й на Близькому Сході. Є багато спільного між минулим і сьогоденням. Зокрема, й українським. Адже всі революції спричинені пошуком кращого життя і справедливості. Це актуально для жителів будь-якої країні в усі часи.
Інша картина фестивалю — комедія "Щось не так з тобою" П'єра Сальвадорі. Події відбуваються у курортній зоні на узбережжі Середземного моря — Французькій Рив'єрі. Детектив Івонн — вдова офіцера поліції, місцевого героя Санті. Дізнається, що через її чоловіка невинуватий Антуан провів вісім років у в'язниці. Жінка намагається допомогти юнакові повернутися до дружини й нормального життя.
Мелодрама "Чесний чоловік" Луї Гарреля розповідає про парижанина Абеля, який прагне завоювати серце молодої вдови Маріанни. Вісім років тому вона обрала його найкращого друга Поля. Проти залицяльника виступає 8-річний син жінки і молодша сестра колишнього чоловіка.
Фестиваль "Вечори французького кіно" пройде протягом лютого в Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпрі, Сумах, Чернівцях, Вінниці, Маріуполі, Запоріжжі та Рівному. Покажуть п'ять стрічок.
Коментарі