вівторок, 23 вересня 2014 09:16

"Пісня лікує. Через неї виходить плач"

Автор: ФОТО: Олена Павлова
  Микола Гоголь у вінку "їсть" літеру Ф із назви фестивалю "ГогольФест", перетворюючи підпис  на "Гоголь ест". Таким стендом прикрасили ряди з кафе на фестивалі імені письменника,  що пройшов 11-21 вересня у промзоні на столичних Видубичах
Микола Гоголь у вінку "їсть" літеру Ф із назви фестивалю "ГогольФест", перетворюючи підпис на "Гоголь ест". Таким стендом прикрасили ряди з кафе на фестивалі імені письменника, що пройшов 11-21 вересня у промзоні на столичних Видубичах

— Секс, любовь, мечта, свобода, — хитаючись, вигукує київський художник Артур Бєлозьоров. — Сделайте хоть что-нибудь сами для себя. Будьте сексуальными! Что вы его трогаете? Отпустите домой Влада Троицкого! — в неділю 21 вересня по 22.00 відганяє нас від організатора "ГогольФеста" серед цеху закинутого Експериментально-механічного заводу. У промзоні біля Дніпра на Видубичах захід проходив з 11 вересня. Діяли 14 майданчиків, чотири — музичні.

— Устал. Я отдал фестивалю все, что мог, — спирається на куб однієї з інсталяцій режисер 49-річний Влад Троїцький. Був на "ГогольФесті" щодня з ранку до вечора. — Цього разу приїхали більш зрілі та відповідальні люди. Точно в нашої країни є майбутнє. Чим менше будемо чекати, що хтось за нас порішає, тим прекрасніше воно буде. Мистецтво — не гра, це містичне проектування майбутнього. Ми вже ставили цей спектакль із "ДахоюБрахою", але він не менш актуальний зараз. Він був пророчим.

Закриває фестиваль постановка "Сни покинутої дороги" від гурту "ДахаБраха". Співачки у білих сукнях і високих чорних шапках виходять на сцену посеред цеху. На металевих риштованнях позаду підіймаються актори театру "Дах" у білому вбранні. Виносять валізи, клітку з птахами, ракетки. Метушаться, починають грати в бадмінтон.

— О, точно як ми, — каже супутнику глядачка з виголеними скронями й оранжевим волоссям. — Міщани. Фестивалимо, ніби нема ніякої війни.

У залі пахне прянощами — відвідувачі п'ють чаї та глінтвейн. Актори-чоловіки одягають військову форму і йдуть зі сцени. Жінки перевдягаються з білого у довгі чорні спідниці. На екранах проектують фотографії спустошених війною сіл. Акторки вдягають чорні хустки й колишуть немовлят.

— Певний період я взагалі не співала. Не створювалося нічого, тому що хотілося постійно плакати, — каже співачка з "ДахиБрахи" Олена Цибульська, 33 роки, після спектаклю. — А зараз все одно співаю. Пісня лікує. Через неї виходить внутрішній плач.

Вздовж зали два торгові ряди. На одному столі продавці розклали світлі шапки з овчини з довгим ворсом, кілька розвісили поряд на дереві-вішаку. На фестивалі така коштує 450 грн. За прилавком шапку-папаху з білого хутра шиє 37-річна Ольга Дзюба.

— Два роки тому познайомилася з майбутнім чоловіком. Він грузин, 23 роки займається вичинкою шкур. Зараз кілька дизайнерів ввели папаху в моду. В нас на Закарпатті теж носили такі шапки. У закарпатських овечок коротший ворс, бо клімат м'якіший. В нас така шапка називалася кучма — як куча сіна чи куча шерсті на голові. У Грузії папахи тільки білі або чорні. В Україні більше коричневого та бежевого кольорів. Вовна в нас уся грузинська, бо у Карпатах немає так багато овець. Та й клімат не дозволяє. Вичинка займає два тижні — скобління, миття, хімічна обробка. При тому, що тбіліське сонце інтенсивно це сушить. При українському вологому кліматі це забирало б до місяця. Їх купують творчі люди. Зо 25 штук за час фестивалю продали.

Надворі десяток кафе пропонують їжу та напої. Пахне м'ясом і дощем, під ногами болото. У торці — вегетаріанське кафе "Вільна карма". Антоніна Мельник, 25 років, у лляному фартуху, наливає імбирний чай у паперовий стакан.

— Чаї всі гарячі, постійно підігріваємо їх, — каже про кольорові напої у скляних чайниках. Стоять на прилавку з підігрівом. Для збереження тепла до нього засипали гречку. — Найбільше продали імбирного чаю. Роли з фалафелем (котлета з меленого гороху нут. — "ГПУ") — це найпопулярніша наша позиція (коштує 30 грн. — "ГПУ"). За два дні продали 500 штук. Сама вчора 150 штук накрутила. Фестиваль розгорнувся, став комерційнішим. Цього року з'явилися ярмарка і кафе. Але люди нормальні, атмосфера о'кей.

"ГогольФест" проходить у Києві з 2007 року. Має п'ять напрямків — театр, музика, кіно, література та візуальне мистецтво. До заводу на Видубичах відбувався у "Мистецькому Арсеналі" та на кіностудії ім. Довженка. Вхід коштував від 30 до 100 грн.

Зараз ви читаєте новину «"Пісня лікує. Через неї виходить плач"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути