Ексклюзиви
Вівторок, 09 вересня 2008 18:51

Олександр Сухоліт продав Леніна за 1800 рублів

"У шкільних зошитах я малював Леніна. Пацани навчили, — розповідає в "Я Галереї" 48-річний київський скульптор Олександр Сухоліт. Він представляє свою виставку "Глина".

— У 1970-х вважали, що скульптор не матиме успіху, доки не зліпить вождя. Мені Ленін нагадував єгипетського жерця. Навіть купив його посмертну маску. Виліпив бюст Ілліча, продав за 1800 рублів. Відтоді мені таланить.

У галереї виставлені роботи Олександра Сухоліта, які розсипалися чи розмокли під дощем.

— Глина, наче жива плоть. Не завжди вдається достеменно спрогнозувати, коли вона перетвориться на порох.

Скульптор спирається рукою на дерев"яну тумбу. На ній — глиняна голова людини в натуральну величину.

— Це все, що залишилося від фігури Венери. То була "Дівчина, яка входить у воду", — Сухоліт переходить на російську. — Она плохо сохла. Потом по частям розвалилась. Розібрав її. А голову кинув у ящик, — продовжує українською.

— Коли заглянув у той ящик, був здивований: як він устиг стільки наліпити. Довго рився, роздивлявся розбиті скульптури, — до скульптора підходить 34-річний власник галереї, музикант Павло Гудімов. Тисне Олегові руку. — Я підбив його провести виставку розбитих скульптур.

Скульптор підтягує рукави сіро-зеленої сорочки.

— До 2000-го я нічого не ліпив. Малював ікони, — розповідає. — Щоб продавати їх у храми, треба використовувати золото, старатися, щоб було дуже гарно. Батюшки замовляли мені ікони. Коли бачили, що намалював, втрачали інтерес.

На стінах висить кілька уламків ікон. Одна з них описує поховання Ісуса Христа. Скульптор підходить до керамічної дошки 30х40 см. На ній зображена ліва рука нижче ліктя:

— Це картина про любов. Називається "Створення Єви із ребра Адама".

— Ви просто божевільний. І ми тим щасливі! — підбігає жінка в червоному піджаку, обіймає Сухоліта. Він дякує, відходить до стіни. Там на дерев"яних тумбочках кілька 20-сантиметрових фігурок без голів. Одна нагадує хлопця, який обіймає жінку.  

— Першими відпадають голови, — пояснює.

— Це правда, що ви належите до десятки найкращих скульпторів України? — цікавиться в нього дівчина в довгій спідниці.

Сухоліт сміється. Каже, що в Україні більше десяти скульпторів не набереться.

Виставка триває до 22 вересня, вхід вільний.

Зараз ви читаєте новину «Олександр Сухоліт продав Леніна за 1800 рублів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі