"Якщо нам судилося стати цвяхами в кришку труни тирана, то я хотів би бути таким. Просто знайте, що цей цвях не зігнеться", — цими словами українського режисера Олега Сенцова відкрився Одеський міжнародний кінофестиваль.
Цитату вивели на екран в Оперному театрі. 13 липня тут відбулось урочисте відкриття заходу. Цього дня Олегу Сенцову виповнилося 42 роки. Він продовжує голодувати у в'язниці міста Лабитнангі Тюменської області РФ. Вимагає звільнення всіх українських політв'язнів у Росії.
На всіх показах фестивалю для Олега Сенцова зарезервоване місце.
Кінофестиваль відкрили картиною "Жінка на війні" ісландського режисера Бенедикта Ерлінссона. У центрі сюжету — 50-річна директорка хору Халла. Їй приходить лист-дозвіл на удочеріння дівчинки з Донбасу.
— Уперше Одеський фестиваль починає вітчизняна стрічка, — каже генпродюсер заходу Юлія Сінькевич, 34 роки. — "Жінка на війні" — спільний продукт Ісландії, Франції та України. Це легкий і приємний для перегляду фільм. У картині гармонійно поєднуються український фольклор та ісландський авангардний джаз.
У конкурсних програмах візьмуть участь 108 фільмів із 19 країн.
— Одеський — один із двох найбільших українських кінофестивалів, — каже кінокритик 30-річний Антон Філатов. — Показує, що чекати від кіно найближчі півроку. Уперше демонструє публіці прем'єри, які з'являться в прокаті незабаром. Знайомить із готовими фільмами й тими, над якими ще працюють.
Україну на фестивалі представлять 49 стрічок.
— Фільм Тоні Ноябрьової "Герой мого часу" та стрічка Марисі Нікітюк "Коли падають дерева" представляють протилежні погляди на українську реальність, — продовжує Філатов. — Обидва вийдуть у прокат 20 вересня.
В Одесі є традиція показувати переможців світових кінофестивалів. Іншої можливості побачити ці фільми в нашого глядача може й не бути. Вже відбувся показ картини "Магазинні злодюжки" японського режисера Хірокадзу Коре-Еди, яка цьогоріч перемогла в Каннах. Вона викликала шалену дискусію серед глядачів.
9-й Одеський міжнародний кінофестиваль триватиме до 21 липня.
Коментарі