Минулої п"ятниці у Львівській галереї мистецтв відкрили виставку "реАнімація". Поряд із роботами 11 місцевих художників виставили картини класиків із фондів музею.
— Пройдіться нашими залами в будні — зустрінете від сили двох-трьох відвідувачів, — нарікає куратор виставки, мистецтвознавець Віта Сусак, 40 років.
За півгодини до відкриття 38-річний Орест Івасюта закінчує встановлювати скульптуру з нарізаних шматків дерева. Прив"язує до ниток лампочки — вони підсвічуватимуть її.
Полотно художника кінця ХІХ ст. Генріха Семирадського "Біля джерела" 41-річна Олена Турянська затулила великим білим аркушем паперу. На ньому написала коротку довідку про цю картину.
— Твори мистецтва зараз стали звичайними предметами, про які люди судять з етикеток, — пояснює вона свій задум.
На картині "Благовіщення" 41-річного Євгена Равського зображені Матір Божа з ангелом на кухні, в сучасному одязі. Поряд висить картина "Благовіщення" ХVІ ст. роботи невідомого автора.
— У середньовіччі художники одягали Діву Марію в тогочасний одяг й садовили в тодішніх приміщеннях, — говорить Равський.
На початку експозиції 50-річний Володимир Кауфман розкидав на підлозі репродукції своїх малюнків. Посередині поставив смітник з рекламою.
— Я хотів показати, наскільки репродукція знецінює твір мистецтва, — каже він. — Але серед копій є і три оригінали. Ребус — спробуй відгадай, де копія, а де оригінал. Урну позичив у міських комунальників. Грошей вони з мене не взяли.
На відкриття прийшло близько сотні осіб. Виставка завершиться 20 грудня круглим столом "(ре)Анімація музеїв".
Коментарі