— Ми ризикуємо перетворитися на країну, яка не лише не знімає кіно, а й не записує музику, — каже директор Коаліції артистів і продюсерів України Дмитро Прикордонний. Він презентував сайт "Піратам.нет" зі слоганом "За музику треба платити, щоб вона жила". Розміщуватиме блоги музикантів і статті про музику.
— Такі сайти є в Іспанії, Італії й Франції, — розповідає Дмитро Прикордонний. — Там музиканти непогано заробляють на скачуванні. Один новий трек коштує 99 центів, старий — 69. Половину отримує артист. Якщо композицію скачали 10 тисяч разів, він отримує 50 тисяч доларів. У ex.ua було шість мільйонів оригінальних користувачів. Якби кожен платив за доступ по гривні на місяць, музиканти отримували б 6 мільйонів щомісяця. Кошти розподіляти легко — чию музику найбільше качають, той музикант найбільше має. У світі цей велосипед працює вже десяток років.
Наприкінці презентації до зали вносять 3-кілограмовий торт із написом "Піратам.нет".
— Зараз же піст, а ви торт принесли, — каже співак 37-річний Олег Михайлюта з гурту "Танок на майдані Конго". — В Україні немає жодного органу, який контролює виконання закону про авторські права. Я вкладаю в свої пісні гроші, душу й натхнення. Вона є продуктом. Українці мають зрозуміти: за будь-який продукт треба платити.
— Люди звикли до музики на шару. Тому всіх обурило закриття ex.ua, — додає лідер гурту "Мед Хедс" Вадим Красноокий, 38 років. — Ми записуємо диски, але продаємо лише маленьку частину. Наступного дня пісні є в інтернеті. Їх усі качають і кажуть: "Молодці! Таку гарну музику створили". Запис альбому може коштувати 10 або 100 тисяч. Дорожчий крутіше звучатиме. Можу записати його в Лос-Анджелесі. Але цього не робитиму, бо затрачені кошти не відіб'ються.
Музиканти розходяться, торт ніхто не їсть.
— Я постійно качаю музику й фільми з інтернету, за це жодного разу не платив, — говорить інженер 40-річний Олександр Романчук. — Чому я повинен перераховувати гроші за пісню, якої ніколи не чув? Якщо з'являться платні сайти, відмовлюся від них. Натомість знайду такий, де музику можна качати безкоштовно. Раніше часто купував ліцензійні диски. Коли в інтернеті з'явилася безкоштовна музика, припинив. Порахував, що на цьому щомісяця економлю по 200 гривень. Ці гроші відкладаю. На них купую квитки на концерти.
Коментарі