Актори 42-річний Остап Ступка та його син Дмитро, 24 роки, знялися в російському фільмі, який заборонили ввозити в Україну. Стрічка "Ми з майбутнього-2" — історичне фентезі.
За основу режисер Олександр Самохвалов узяв битву 1944-го між військами Червоної армії та СС "Галичина". Подія відбулася поблизу села Броди Львівської області. Вона відома в історії як "Бродівський котел". Загони Степана Бандери зазнали тут поразки. Улітку 2009-го четверо чоловіків із Росії та України зустрічаються на реконструкції битви під Бродами. У розпалі гри четвірка потрапляє в минуле — у "Бродівський котел".
Прем"єра в Росії відбулася 18 лютого. Українське міністерство культури не дало дозволу на прокат фільму. Причина — розпал міжнаціональної ворожнечі, аморальність, суб"єктивне трактування історичних фактів.
Голова Державної служби кінематографії Ганна Чміль, 59 років, наполягала на підготовці міжнародного судового позову проти авторів стрічки. Однак від цього відмовилися.
— Ми зважили всі плюси і мінуси судового процесу і вирішили, що це лише підігріє інтерес до цього фільму, — каже Ганна Чміль. — Життя УПА, їхня поведінка перенесені з російського менталітету. На Галичині українські повстанці так не впивалися самогоном і не розстрілювали в ямі без суду і слідства.
Остап Ступка не зважає на ідеологічні особливості картини.
— Я стрічки не бачив. Не знаю, довкола чого стільки скандалу. Якщо ти актор, то мусиш працювати. Ідеологія — це одне, а робота і гонорари — інше.
Експерти кажуть, через заборону фільму прокатна компанія втратить $500 тис. В Україні російські стрічки зазвичай збирають 10% прибутку.
"Треба судовий позов і здоїть із них купу грошей"
Юрій Іллєнко, кінорежисер, 64 роки:
— Про акторів можу сказати — який батько, такий син. (Богдан Ступка зіграв у фільмі "Тарас Бульба", в якому експерти також вбачали антиукраїнські настрої. — "ГПУ"). Це ж треба, за гроші в таких фільмах грати! Я вже починаю сумніватися, що Ступки взагалі українці.
Мирослав Симчич, вояк УПА, 88 років:
— У мене телевізор тільки УТ-1 показує. Хороших фільмів про УПА не передають. Я цього фільму не бачив. До тих, хто грає в антиукраїнських стрічках, ставлюся як до зрадників. Фільми про УПА треба якнайбільше знімати, щоб молодь виховувати.
Богдан Бенюк, актор, член експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, 52 роки:
— Я не маю права засуджувати Ступок, нехай це роблять глядачі. Як член комісії дивлюся багато антиукраїнського кіно. Просимо телеканали, щоб не паплюжили національні почуття глядачів такими стрічками.
Інтернет-користувач під ніком ДимОК:
— Я считаю, что украинский народ сам способен за себя решить, что смотреть, а что — нет. И не нужно чиновникам за нас отвечать, превращая своей тупостью нашу страну в ту же Россию. Оставьте уже демократию в покое, господа в галстуках.
Інтернет-користувач під ніком Крутивус:
— Заборона — дурня, що це змінить? Хто захоче — побачить, і клали в Україні на заборони. Треба судовий позов і здоїть із них купу грошей.
Коментарі
25