Сім композицій гурту "Бумбокс" ввійшли в другу частину альбому "Таємний код: Рубікон".
Це їхня восьма студійна платівка.
— Один наш чемпіон для виходу на ринг попросив пісню "Малюнки на стінах". Вона не тільки про перемоги. А про римське "пам'ятай про смерть" — у сенсі люби життя, — розповідає соліст гурту 39-річний Андрій Хливнюк.
— Робоча назва пісні "Плющ" була "Леся". Написана на вірш Лесі Українки. Врятувала мене від глибокої депресії. У всіх в житті бувають втрати, ця поезія — про одну з таких. Я не дослідник творчості Лесі Українки. Але поцікавлюся, яку саме втрату вона мала на увазі: фізичну чи пішло кохання. Однак тепер це, як ліки від болю з подібних приводів. Написав цю пісню легко. Хотів, щоб вона стала саундтреком фільму, що так і називається "Леся".
Іспанську версію пісні "Тримай мене" ми створили разом з Олександром Чемеровим (колишній лідер групи "Димна суміш", із 2014-го живе у США. — ГПУ) і його теперішнім каліфорнійським гуртом, у якому є носії цієї мови. Пісня отримала зовсім інше забарвлення. На цьому прикладі розумієш, як мова може вплинути на музичний твір, хоч ні слова, ні музика не змінилися.
Коли працювали над першим україномовним варіантом пісні, Сашко надіслав чернетку. Залишалося вставити туди ще трохи сенсу. До цього я написав свій варіант слів. І врешті майже весь пустив у стіл. Залишив шматок про те, куди котиться суспільство із соцмережами, не звертаючи увагу на реальне життя: "Щастя ретушоване у смартфонах. Вади наші в рамах золотих. Тисячі небачених знайомих. Мила моя, скажи, чи я один із них?" Довелося обирати між тим, що сам народив, і текстом колеги. Бути об'єктивним тут важко і спитати ні в кого. Я відчув, наскільки його пісня глибока. Вона не тільки про сексуальні стосунки, а й морально-етичні. Фішка Чемерова в тому, що простими словами здатен донести глибину.
Турне-презентація другої частини альбому "Таємний код: Рубікон" гурту "Бумбокс" заплановане на лютий 2020 року.
Коментарі