Ексклюзиви
Неділя, 17 червня 2007 16:43

Андрій Блудов хоче проілюструвати Біблію

45-річний художник Андрій Блудов у столичній галереї "Колекція" презентує картини, змальовані зі старих фотографій початку XX століття.

Блудов відомий за кордоном, виставлявся в галереях Райха в Кельні,  "Апія" в Греноблі, в Цюріху, Амстердамі. Його полотна коштують від $1 тис.

— Більшість фотографій я взяв у столичному музеї Гончара, — розповідає художник. — Це селяни, городяни. Для них ця зйомка, можливо, була перша в житті. Тому вони приносили фотографу хабара — курей  та яйця. У житті цих людей це була неймовірна подія, і готувалися до неї по-особливому. Тому обличчя в них незвичайні, нетутешні.

На виставці Андрія Блудова побував письменник Андрій Курков, прийшло чимало дипломатів.

— Із Курковим ми давно товаришуємо, розповідає Андрій. — У нього вдома висить моя картина "Подорож через осінь". А міністр економіки Анатолій Кінах придбав мою роботу через агента.

Кому картини даруєте?

— Востаннє дарував коханій жінці. Я зобразив на полотні її  обличчя в фіолетових тонах.

Ви з родини художників?

— Мій батько тесля, родом із російського міста Уссурійськ. Приїхав зводити будинки в Києві й лишився. Пам"ятаю, в три роки я малював акварелями на підлозі, бо батько купив мені фарби.

Які книжки сподобалося ілюструвати?

— Найбільше запам"ятав роботу над "Мертвими душами" Миколи Гоголя. Іван Малкович у свою "А-Ба-Бу-Га-Ла-Ма-Гу" запрошує, але я утримуюсь, не маю часу. Може, колись мої тексти оформимо, бо раніше я писав есе.

А самі що читаєте?

— Із сучасної літератури Віктора Єрофєєва. Детективи Куркова подобаються. Андрій дарує мені свої книжки. Колись я мав майстерню на Рейтарській, там часто збиралися художники, поети.

Блудов зізнається, що хоче проілюструвати Маркеса, бо ілюстрації інших художників "недолугі". А ще мріє проілюструвати "Біблію".

1962 — Андрій Блудов народився в м. Уссурійськ (Росія), у родині столяра
1973 — сім"я переїхала до Києва
1982 — закінчив Київський художньо-промисловий технікум
1988 — перша виставка стипендіатів радянського фонду культури, Москва
1990 — закінчив графічний факультет Київського художнього інституту; зараз викладає в ньому
1994 — персональні виставки в Києві, Москві
1996 — перша виставка за кордоном, в Утрехті (Нідерланди)

Зараз ви читаєте новину «Андрій Блудов хоче проілюструвати Біблію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 49
Голосування 3 жовтня, "Динамо" - "Шахтар". Як закінчиться матч?
  • 1) перемогою "Динамо"
  • 2) нічиєю
  • 3) перемогою "Шахтаря"
Переглянути